play_arrow

HaGeldiHaGelecek

Uğur Özmen ile Büyük Data, Dijitalleşme ve Dijital Dönüşüm!

Aykut Ibrisim 19 Ocak 2019 818


Background
share close


Ha Geldi, Ha Gelecek! Türkçe Podcast’in bu bölümünde konuğumuz Uğur Özmen. Uğur Özmen ile Büyük Data, Dijitalleşme ve Dijital  Dönüşüm! konuşacağız. Uğur Özmen; Türkiye’nin ilk taksitli banka kartı olan Taksitcard’ın yaratıcısı, Türkiye’de pazarlama, CRM, dijital dönüşüm üzerine 2008 yılından bu yana yazdığı yazılarılarıyla “Mutlaka okunması gereken 10 Türk pazarlama yazarı”  , podcastimizde de bahsettiğimiz Dijital Dönüşüm Yolculuk Rehberi kitabı Dijitopya‘nın yazarlarından biri ve Dijital Dönüşüm Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi.

Aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde e-MBA ve MBA öğrencilerine CRM konusunda eğitim veren Uğur Özmen Türkiye’de CRM ve pazarlama alanında tecrübelerini sadece danışmanlık verdiği firmalar, üniversite derslerinde öğrencileri ile değil gerek blog sayfası, gerek sosyal medya sayfalarında bilgi ve deneyimini kesintisiz olarak paylaşarak önemli bir bilgi kaynağı oluştururken bir yandan da mecrada sektör profesyonellerinin görüşlerini de derleyerek rehber niteliğinde yazılar yazmaktadır.

Kendisiyle CRM, büyük veri, dijitalizasyon ve dijital dönüşün üzerine sohbet ettik ve kimi zaman yeni yayınladıkları Dijitopya‘nın kitabından, kimi zaman Uber, Amazon gibi uluslararası firmaların yaptıkları işlerden örneklerle dijital dönüşüm yolculuğuna çıktık.

Konuşmamızda yer alan bazı örnekleri bulabileceğiniz başlık ve linkler:

Dijitalleşme Sürecinde Platform Olmak – Amazon – UBER ve Havayolları VB
https://ugurozmen.com/bilisim/platform-3

Getir.com Buzdolabı Örneği
Günün 18 – 20 saati boyunca size taze ve kaliteli sebze – meyve sağlayan güvenilir bir (Getir.com gibi) yer olsa, buzdolabına ihtiyacınız olur mu?

Dijital Dönüşüm ve Tuvalet
https://ugurozmen.com/bilisim/donusum-1

İnsanlar artık ürün veya marka’nın değil, Deneyim’in müşterisi oluyor
Hiç odası olmayan Airbnb

Hiç arabası olmayan Uber

Hiç stok tutmayan Alibaba

Hiç …..sı olmayan …..

Tagged as: .

Rate it
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *