play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
play_arrow

Bakış Açısı

Bakış Açısı | #6 | Girişimciler İçin Tasarım Odaklı Düşünme

podiolab 10 Şubat 2019 266


Background
share close

Bakış Açısı podcast serisinin altıncı bölümünde, temelde kullanıcıyı /müşteriyi /hedef kitleyi merkeze alan ve tam olarak ifade edilemeyen sorunlara, çözüm bulmayı amaçlayan bir düşünce modeli olan, “Tasarım Odaklı Düşünme “ yöntemini yine Mehmet Emre ve Utku Tarzan birlikte yorumladılar.

Konuya kurumiçi ve kurumdışı girişimcilik pencerelerinden bakarak, girişimcilerin ortaya koydukları çözümün (ürün/hizmet ya da süreç olabilir), ihtiyacı gerçekten karşılayıp karşılamadığını anlamanın en iyi bu yönteminin nasıl olabileceğini değerlendirdiler.

Bu düşünce yaklaşımını benimseyenlerin sorunlara beklenmeyen farklı çözümler bulması, süreçlere çok daha hızlı adımlar eklemesi her zaman desteklediğimiz ülke gelişime de hem de nasıl olumlu katkı sağlayacaklarının altını çizdiler.

Özetle; “ Tasarım Odaklı Düşünce Modeli” ile görünmeyen ya da görünen ama net bir şekilde tanımlanamamış sorunları, ortadan kaldırmak için, nasıl; yeterli, hızlı ve ölçeklenebilir çözüm ya da çözümler ortaya konulabileceğini anlatan çok keyifli bir bölüm bizlerle


Diğer tüm bölümler için: Medyaişte‘yi takip edebilirsiniz.

Tagged as: .

Rate it
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *