play_arrow

Podcastler

Bakış Açısı | #6 | Girişimciler İçin Tasarım Odaklı Düşünme

podiolab 10 Şubat 2019 87


Background
share close

Bakış Açısı podcast serisinin altıncı bölümünde, temelde kullanıcıyı /müşteriyi /hedef kitleyi merkeze alan ve tam olarak ifade edilemeyen sorunlara, çözüm bulmayı amaçlayan bir düşünce modeli olan, “Tasarım Odaklı Düşünme “ yöntemini yine Mehmet Emre ve Utku Tarzan birlikte yorumladılar.

Konuya kurumiçi ve kurumdışı girişimcilik pencerelerinden bakarak, girişimcilerin ortaya koydukları çözümün (ürün/hizmet ya da süreç olabilir), ihtiyacı gerçekten karşılayıp karşılamadığını anlamanın en iyi bu yönteminin nasıl olabileceğini değerlendirdiler.

Bu düşünce yaklaşımını benimseyenlerin sorunlara beklenmeyen farklı çözümler bulması, süreçlere çok daha hızlı adımlar eklemesi her zaman desteklediğimiz ülke gelişime de hem de nasıl olumlu katkı sağlayacaklarının altını çizdiler.

Özetle; “ Tasarım Odaklı Düşünce Modeli” ile görünmeyen ya da görünen ama net bir şekilde tanımlanamamış sorunları, ortadan kaldırmak için, nasıl; yeterli, hızlı ve ölçeklenebilir çözüm ya da çözümler ortaya konulabileceğini anlatan çok keyifli bir bölüm bizlerle


Diğer tüm bölümler için: Medyaişte‘yi takip edebilirsiniz.

Rate it
Previous episode

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *