play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left

Haber ve Yazılar

Overcast iOS Uygulama İçinden Podcast Klip Paylaşım Özelliğini Duyurdu

podiolab 29 Nisan 2019 110


Background
share close

Overcast, yeni güncellemesiyle birlikte artık uygulama içerisinden podcast video klipleri oluşturulup paylaşılabileceğini duyurdu.

Bu özellik sayesinde artık podcast yayıncıları veya dinleyicileri, diledikleri podcast yayınının, diledikleri yerinden, 1 dakikalık klipler oluşturabilecek ve diledikleri mecradan paylaşabilecek ya da telefonlarına download edebilecekler.

Overcast uygulamasının kurucusu ve de yazılımcısı Marco Arment’in Overcast blog yazısında bu güncellemeyi neden yaptıklarını detaylıca anlatmış.

Özellikle podcast yayıncılarının heyecanla beklediği bir güncelleme olduğunu söyleyebiliriz. Bundan önce benzer klipleri Audiogram gibi üşüncü parti uygulamalarla gerçekleştiriliyordu. Bunun için podcastin paylaşılacak kısmı ses dosyasında hazırlanıp ayrıca kaydediliyor ve Audiogram’a eklenip düzenleniyordu. Oldukça zaman ve emek harcanan bu yöntem Overcast’in bu özelliği ile tarih olabilir. En azından 1 dakika limitli ,hızlı paylaşımlar için. Zira Audipgram ile daha uzun klipler hazırlayabiliyor ve arka plana video ekleyebiliyoruz. Ancak kesinlikle bu güncelleme oldukça önemli.

Bu özelliği kullanmak için; dilediğiniz podcast yayınını açtıktan sonra sağ üstte yer alan paylaşım ikonuna tıklamanız gerekli. Açılan yeni pencerede dilediğiniz 1 dakikalık aralığı ayarladıktan sonra paylaş butonu ile dilediğiniz mecra üzerinden paylaşım yapablirsiniz. (Twitter, Facebook, E-Mail, Whatsapp vb….)

Paylaşımları hazırlarken de, kullanılacak mecraya uygun olması için portre, yatay ve kare vido özellikleri arasında tercih yapabiliyorsunuz.

Etiketler:.

Rate it
Previous episode
BiDünya Podcast
100
play_arrow
share playlist_add
close
  • 601
  • 100

Podcastler

“Daha adil bir eğitim sistemi için teknoloji nasıl kullanılır?” -Konuk: Alpay Sabuncuoğlu

podiolab 27 Nisan 2019

BiDünya Podcastinin beşinci bölümünün konuğu Alpay Sabuncuğulu. Daha adil bir eğitim sistemi için teknoloji nasıl kullanılır? Çocuklar için, çocuklarla beraber düşünerek üretilmiş bir eğitim müfredatı. Deneyimlerken öğreten, öğretirken de eğlendiren […]

Devamını Oku trending_flat

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *