play_arrow

Haber ve Yazılar

Medyapod Podcast Summit19 Zirvesi – Türkiye’de podcast’in nabzı: Podiolab (Bonus Bölüm)

Aykut Ibrisim 8 Mayıs 2019 8541


Background
share close

Ha Geldi, Ha Gelecek podcast’in bonus bölümüne hoş geldiniz!


6 – 7 Mayıs 2019  tarihlerinde  podcast sektörü adına oldukça önemli olduğunu düşündüğüm bir zirve gerçekleşti. Podcast Summit 2019

Medyapod podcast ağının düzenlediği bu zirveye Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümünün ev sahipliği yaptı ve  2 gün içerisinde 35konuk konuşmacı ile podcast sektörü üzerine farklı konuşmalar ve atölyeler düzenledi.

Zirvede kimler yoktu ki;

Nilay Örnek
Ünsal Ünlü
MedyascopeTV Burak Tatari
Farklı Kaydet
Açık Bilim
Codefiction
Potacast
Tabii ki medyapod ekibi

Ve daha bir çok yayıncı

Etkinliğe biz de davetliydik.  Ben ve co-host’um sevgili Sertaç, ayrı ayrı seanslarda birer konuşma yaptık.

Ben, sevgili Nida Dinçtürk’ün konuğu olarak “Türkiye’de podcast’in nabzı: Podiolab” başlığı altındaki seanstaydım. Türkiye’de podcast sektörünü geliştirmek ve destek olmak için kurduğum Podiolab.com hakkında bir konuşma gerçekleştirdim.

Co-host’um sevgili Sertaç ise: Bir kredili ders olarak podcast: Dr. Sertaç Doğanay ve öğrencileri “Teknoloji İletişimi dersi” başlığı ile bir seans gerçekleştirdi.

Ha Geldi Ha Gelecek podcast’in bu bonus bölümünde, sizi konferansta Nida Dinçtürk ile birlikte gerçekleştirdiğim sohbetin kaydı ile başbaşa bırakacağım.


Bu yayın canlı etkinlik sırasında skype üzerinden kaydedildiği için konferans alanından gelen seslerde kimi sorunlar yaşanıyor lütfen kusurumuza bakmayın.

Podcast Yayınını Sunanlar:

Nida Dinçtürk: @nidadincturk,#AnlatsamRomanOlur
Aykut İbrişim: @aykut_ibrisimPodiolab 

Ha Geldi Ha Gelecek Podcast Erişim Kanalları:

Podiolab; Türkiye’de podcast kültürüne ilişkin araştırmalar yapmak, podcast içerik üreticilerine rehber niteliğinde kaynakları derlemek ve Türkçe materyal eksikliğini gidermek için Aykut İbrişim tarafından oluşturulan bir platformdur. Türkiye’de podcast yayıncılığına olan ilginin ve içerik üreticilerinin artmasına karşın bu alanda yeterli derecede eğitici ve yönlendirici Türkçe materyal bulunmamasından yola çıkan Podiolab, podcast yayıncılarına destek olmayı amaçlar.


Podiolab Twitter

Podiolab FacebookPodiolab Linkedin

Tagged as: .

Rate it
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *