play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Genel
  • keyboard_arrow_right HBO’nun eski CEO’su, Richard Plepler, Luminary Media yönetim kuruluna katıldı

Featured

HBO’nun eski CEO’su, Richard Plepler, Luminary Media yönetim kuruluna katıldı

podiolab 30 Ocak 2020 62


Background
share close

Luminary Media, HBO’nun eski CEO’su, Apple TV + ile 5 yıllık prodüksiyon sözleşmesi yapan video prodüksiyon firması Eden Productions’ın kurucusu Richard Plepler‘ı yönetim kuruluna kattığını duyurdu. Luminary, yönetim kuruluna, yakında yeni isimlerin de katılacağını belirtti.

Luminary CEO’su Simon Sutton Richard Plepler‘ın yönetim kuruluna katılması hakkında; “Richard’ın yönetiminde, HBO premim içerik konusunda kalite standartlarını çok üst düzeye taşıdı ve bu alanda altın standartları belirledi. Richard’ın premium içerik dünyasına olan muazzam katkısına ilk elden şahit oldum ve içerik üreticilerimize destek olur, dinleyicilerimiz için içerik üretir ve Lıuminary’yi daha ileriye taşımak için çalışırken kendisinin aramızda olmasından çok mutluyuz.” dedi.

Richard Plepler ; “Podcast yayıncılığı hikaye anlatıcılı açısından çok heyecanlı ve dinamik bir kanal haline geldi. ” diyerek “Luminary’nin premium podcast içerik vizyonu, podcast üreticilerinin en iyi içeriği üretmeye imkan sağlandığı ve abonelerin/dinleyicilerin daimi olarak kaliteli içerik keşfetmeye, bu arayışlarını kolaylaştırmaya devam ettiği heyecan verici bir mecra olmak. Luminary’nin yönetim kurulunda olmaktan, Simon ve Luminary ekibiyle bu vizyonu gerçekleştimek için çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. ” diye belirtti.

Luminary’nin kurucu ortağı Matt Sacks ise “Richard mükemmel derlenmiş içerik üretimi konusunda tam bir uzman ve bu deneyimi Luminary’nin Trevor Noah, Lena Dunham, ve Leon Neyfakh, gibi dünya çapında yetenekler ile içerik üretimi konusundaki iş modeli ile birebir örtüşüyor. Kendisini ekibimize katabilmiş olmaktan dolayı çok şanslıyız. ” diye yorumladı.

Richard Plepler, geçtiğimiz yıla kadar HBO’nun CEO’su olarak görev yapıyordu. 1993’te HBO’ya katılan Plepler 28 yıllık HBO kariyerinin son 6 senesini CEO olarak geçirdi. Bu süre içerisinde HBO ‘nun en önemli serilerinin üretiminde bizat işin başındaydı. (“True Detective” “Big Little Lies”, “Silicon Valley”) ve tabii (“Game of Thrones”). Bu süre içerisinde ayrıca It HBO’nun direk tüketicilere abonelik ile çalışan Netllix rakibi HBO MAX’ın yayın hayatına başlaması operasyonunu yürüttü. Game of Thrones’un son bölümünün ardından yapılan açıklamada AT&T and WarnerMedia, HBO Now’ı satın aldığını duyurmuş ve Plepler bu alım sonrasında görevinden ayrılara kendi film, TV prodüksiyon şirketi Eden Productions’ı kurduğunu duyurmuştu. Eden Productions yakın zamanda Apple TV+. ile beş senelik bir özleşme imzaladı ve Apple TV+. için içerik üretimi gerçekleştirecek.

Luminary Hakkında

Luminary geçtiğimiz yıl 100 milyon dolar üzerinde bir fon ve de Sinai Ventures, New Enterprise Associates gibi yatırımcıların desteği ile hayata geçmişti.

Luminary; premium podcast abonelik hizmeti sunan ve Matt Sacks tarafından 2018 yılında kurulan bir premium podcast içerik abonelik networkü. Luminary, 20 milyar dolarlık fon yönetimi yapan NEA (New Enterprise Associates ve ) ve Sinai Ventures desteklenerek 100 milyon dolar üzerinde bir fon ile kuruldu.

Luminary, tüm dinleyicilere 7 gün ücretsiz deneme servisi sunuyor. Abonelerine ise aylık $4.99 ve yıllık $34.99 ile hizmet veriyor.


Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *