• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Genel
  • keyboard_arrow_right Podchaser $1.65 Milyon Dolar Yatırım Tohum Yatırımı Aldı

Featured

Podchaser $1.65 Milyon Dolar Yatırım Tohum Yatırımı Aldı

Aykut Ibrisim 31 Ocak 2020 142


Background
share close

Podcast veritabanı Podchaser, $1.65 milyon dolarlık bir tohum yatırımı aldığını duyurdu.

Podchaser bu yatırımdan aldığı parayı 3 ana başlık: kapsamlı podcast aramaları ve yeni podcast keşif özelliği, podcast endüstrisi genelinde veri standardizasyonu ve podcast yayıncıların için veri odaklı podcast pazaryeri. Bu yatırım serisinde High Alpha Capital, Hyde Park Venture Partners, Poplar Ventures, Lunsford Capital, Rich Greenfield, ve Matthew Luckett yer aldı

Podchaser bu yatırım duyurusunun yanında ayrıca Podchaser Connect adlı, podcast yayıncılarının yayınlarına konuk bulmasına yardımcı olacak olan, podcast-konuk eşleştirmesi yapan yeni bir platformu duyurdu. Podchaser Connect mevcut veri tabanını kullanarak marka temsilcileri, üniversite profesörleri, yazarlar ve alanlarında uzman kişiler gibi potansiyel konukları yayıncılarla bir araya getirmek için çalışıyor.

“Podchaser, yeni ve kaliteli podcast yayınları keşfetmekteki probemimi çözebilmek için doğdu” diyen Podchaser CEO ve kurucu ortağı Bradley Davis, “Podcast endüstrisi büyümeye devam ederken, Podchaser’ın platformlar arası duruşu ve sahip olduğu veri tabanı ile dinleyicilerin podcast keşfetme alışkanlıklarını değiştirip kolaylaştıracak.” dedi.

Bu haberin ardından Podchaser’in diğer kurucu ortağı Cole Raven‘a ulaştık ve şu an halen Podchaser içerisinde Türkçe yayınların da listelendiğini ve Podchaser Connect hizmetini Amerika dışında da sunmayı planlayıp planlamadıklarını sorduk. Cole Raven “şu an talebin yüksek olduğunu ve podcast üreticileriyle konukları bir araya getirme konusunda bu servisi uluslararası düzeyde sunabilmek için çalıştıyoruz.” dedi.

Rate it
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *