play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • Home
  • keyboard_arrow_right Genel
  • keyboard_arrow_right SiriusXM, SoundCloud’a $75 Millyon Dolar Yatırım Yaparak Hissedar Oldu

Genel

SiriusXM, SoundCloud’a $75 Millyon Dolar Yatırım Yaparak Hissedar Oldu

podiolab 14 Şubat 2020 41


Background
share close

SiriusXM Radio, SoundCloud’a $75 Millyon Dolar yatırım yaparak hissedar olduğunu açıkladı ve Amerika’da, 100 milyon tekil kullanıcı sayısıyla dijital ses alanındaki en büyük reklam platformu haline geldiler.

Sirius XM ve SoundCloud‘un Salı günü yayınladıkları yatırımcı duyurusunda uydu üzerinden yayın yapan SiriusXM’in azınlık hissesine sahip olduğu belirtildi. SoundCloud daha çok müzisyenlerin tercih ettiği fakat ücretsiz veya nispeten düşük seviyeli paketleri nedeniyle girişi seviyesi podcast yayıncıları tarafından da tercih edilen bir online streaming servisi.

Image result for sirius xm


Sirius XM ise geçtiğimiz yıl Pandora müziğe $480 milyon dolar yatırım yapmış, SoundCloud ile de reklam kataloğunu Pandora üzerinde kullanmak için bir anlaşma düzenlemişti. Bir sene kadar süre ardından şimdi SoundCloud’a da yatırım gerçekleştirdiler.
Podcast sektörü açısından büyük bir değişim beklemeli mi emin değiliz zira SoundCloud’un ana odağı hiçbir zaman podcast yayınları ve yayıncıları olmadı. Ancak SoundCloud ve Pandora’nın bu yatırım sonrası aynı çatı altında olduğu düşünülürse, birlikte, Amerika’da, 100 milyon tekil kullanıcıya ulaşır duruma gelerek en büyük dijital ses reklam platformu haline geldiler.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *