play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Kanadalı Podcast Girişimi Supercast, $2Milyon Yatırım Aldı

Featured

Kanadalı Podcast Girişimi Supercast, $2Milyon Yatırım Aldı

podiolab 26 Şubat 2020 64


Background
share close

Podcast üreticilerinin, dinleyenlerine premium üyelik sunarak gelir modeli oluşturmasını sağlayan Kanadalı podcast girişimi Supercast, $2 milyon dolar tohum yatırımı aldı ve de yeni CEO’sunu duyurdu

Halen CTO ve teknoloji liderliği gibi pozisyonlarda açık ilanları bulunan girişimin yeni CEO’su 99designs‘da COO’luk görevinden transfer olan Jasen Sew Hoy oldu.

Supercast, podcast üreticilerinin abonelik modeli sunarak gelir modeli oturtmaları için gerekli altyapıyı sağlıyor. Bu servis ile podcast yayıncıları dinleyicilerine ücret karşılığı, reklamsız yayınlar, erişime açık olmayan ücretli bonus yayınlar sunabiliyor.

Supercast, 4 ay içerisinde yayıncılara, bu sistem üzerinden milyon dolar seviyesinde gelir paylaşımı sağladıklarını belirtiyor.

Yeni CEO Sew Hoy ise Medium kanalında “Tim Ferriss ve Joe Rogan gibi podcast yayıncıları elde etikleri başarı ve hacimle reklamlar için hem ajansların hem markaların ilgisini çekiyor ama bu hacime ulaşmamış bir çok yayıncı var ve dinleyenlerine farklı alanlarda, büyük gelirle elde edemeden içerik sunuyorlar.” şeklinde bir paylaşım yaparak bu konunun önemine dikkat çekti.

Supercast’in yatırım turunda masada yer alan yatırımcılar: Form Capital; Christian Reber (Wunderlist ve Pitch’in kurucusu), Des Traynor (Intercom’un kurucusu) ve de Steli Efti (The Startup Chat Podcast sunucusu)

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *