• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Genel
  • keyboard_arrow_right Özgür Podcast Platformlarını Savunan Pocket Casts’e BBC Stüdyo’dan Yatırım!

Featured

Özgür Podcast Platformlarını Savunan Pocket Casts’e BBC Stüdyo’dan Yatırım!

podiolab 3 Mart 2020 140


Background
share close

BBC Stüdyoları, NPR, WNYC Stüdyoları, This American Life ve WEBX Chicago gibi kamu radyoları ve podcast yayınlarının 2018’de satın aldığı Pocket Casts Podcast uygulamasına yatırım yaptı.


Bu yatırım sonrasında BBC, Spotify’ın karşısında Pocket Casts’i destekleyen kamu radyoları arasına girdi. Spotify’ın Gimlet, Anchor, Ringer’ı satın almasıyla birlikte sektörde podcast yayıncılığının özerk kalması konusunda artan endişe karşısında kamusal yayıncılığa ağırlık veren kimi radyo ve podcast yayın ve yayıncıları Pocket Casts’e yatırım yaparak, podcast yayıncılığının özerk kalması için çaba sarfediyordu. Bu yatırımla birlikte BBC’de aynı görüşü savunan yayın kuruluşlarından biri haline geldi podcast sektöründe. Böylece bir köşede Spotify diğer köşede ise özgür yayıncılığı savunan Pocket Casts ve paydaşları yer alacak bundan böyle.

Pocket Casts CEO Owen Grover, BBC’nin bu yatırımı sonrası şu açıklamayı yaptı:

BBC’nin iş modeli muazzam şekilde bizim peşinde koştuğumuz ve inandığımız iş modeliyle birebir örtüşüyor. Biz, açık ve erişilebilir bir podcast ekosistemi hayal ediyor ve bunun için çalışıyoruz. Sürdürülebilir bir içerik kanalı için olmazsa olmaz bir durum bu. Duvarlarla örülmüş bahçeler yerine açık ve erişilebilir bir podcast ekosistemi hayal ediyoruz..

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *