• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Edison Research’ün Araştırmasına Göre: Amerika’da Podcast’in bilinirliği %75 Oldu

Featured

Edison Research’ün Araştırmasına Göre: Amerika’da Podcast’in bilinirliği %75 Oldu

podiolab 8 Mart 2020 224


Background
share close

Edison Research’ün SVP’si Tom Webster, RAIN Podcast Business Summit’te, podcast sektörü için heyecan verici yeni araştırma sonuçlarını açıkladı.

Edison Research, her sene Amerika’da podcast dinleme oranlarına yönelik anketler ve araştırmalar gerçekleştiren bir firma. ‘Share of Ear’, ‘Podcast Consumer’, ve ‘The Infinite Dial’ raporlarıyla podcast sektörünün yakından tandığı ve 10 yılı aşkın süredir en sağlıklı verileri derleyerek, analizler yapan firma olarak takip yakından takip ediliyor sektörde.

RAIN Podcast Business Summit’te sundukları sunum içerisinde, 13 yaş ve üzeri Amerika’lıların %75’inin yani 212 milyon kişinin podcast hakkında bilgi sahibi olduğunu belirterek aşağıdaki ilgi çekici slide’i paylaştı. Bu slide’a göre podcast üzerinden ses tüketimi Amerika’da ilk sıraya çıkmış durumda.

Amerika’da 13 ve üzeri yaş grubu için Podcast yayınlarının kulak payı %28, hemen ardından AM/FM radyo tüketimi %20 ile ikinci sırada. ,CD kaset ve plak gibi satın alınmış ortamda dinlenilen müzikler ve de streaming servisler %13 ile aynı sırada yarışıyor. Dördüncü sırada, %11 ile YouTube, %8 ile SiriusXM uydu radyoları ve son olarak %3 ile TV kanalları yer alıyor.

Podcast yayınları içerisinde kırılımları da inceleyen Infinite Dial, komedi podcast yayınlarının erinin en popüler tür olduğunu ve haftalık erişimlerinin %38 olduğunu, kategori bazındaysa kültür ve haber yayınlarının %24 kulak payı ile en çok dinlenilen ve takip edilen kategori olduğunu açıkladı .

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *