• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right HuffPost’un Yazı İşleri Editörü Lydia Polgreen, Spotify-Gimlet Medya’ya Transfer Oldu!

Featured

HuffPost’un Yazı İşleri Editörü Lydia Polgreen, Spotify-Gimlet Medya’ya Transfer Oldu!

podiolab 8 Mart 2020 96


Background
share close

HuffPost yazı işleri müdürü Lydia Polgreen, Spotify’ın satın aldığı Gimlet Podcast Ağı’na, içerikten sorumlu editör olarak geçtiğini duyurdu.

Polgreen, önceki gün paylaştığı Twit ile, HuffPost’tan ayrılarak Spotify bünyesindeki Gimlet Medya’da transfer olduğunu belirtti.

Gimlet Medya, ReplyAll, StartUp gibi çok dinlenilen podcast yayınlarıyla bilinen ve de geçtiğimiz sene Spotify tarafından satın alınan bir podcast ağı.

Lydia Polgreen’in bu transferi oldukça ses getirecek türden. Lydia Polgreen, HuffPost’a 2016 yılında, Arianna Huffington’un yerine geliyor. HuffPost’un bu süreçte en kritik dönemlerinde (işten çıkarmalar, HuffPost marka yenileme vb) gibi dönemlerde de yine görevine devam ediyor.

Klasik mecra’nın gücünü HuffPost, BuzzFeed gibi sitelere kaptırdığı dönemlerin ardından, bu siteler Facebook’un algoritmaları ile boğuşurken eski gücünü kaybedip ciddi işten çıkarmalar gerçekleştiriyor ve dijital içerik konusunda Facebook’a kaptırdıkları hakimiyeti nasıl geri alacaklarını düşünürken bu önemli transfer ses dünyasının ve podcast sektörünün kuvvetli adımlarla yetenekleri kendisine çektiğinin önemli bir örneği gibi görünüyor.

Polgreen’in Gimlet’te yeni görevine bu baharda başlanacağı söyleniyor.

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *