• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Türkiye’nin ilk Kurgu podcast Serisi “Karanlık Bölge”

Featured

Türkiye’nin ilk Kurgu podcast Serisi “Karanlık Bölge”

Aykut Ibrisim 9 Nisan 2020 529 5


Background
share close

Podcast kategorileri içerisinde kuşkusuz en ilgi çeken podcast kategorilerinin başında macera ve kurgu türü geldi. Podbee’nin hazırladığı “Karanlık Bölge” podcast serisi, Türkiye’nin bu kategoriden çıkan ilk podcasti oldu.

Başta Serial olmak üzere, yeni dönemde Rami Malek’in Blackout’u, Gimlet’in daha sonra sinemaya uyarlanan ve Julia Roberts’un başrolünü oynadığı, Golden Globe ödüllü Homecoming serisi, yine Gimlet’in Motherhacker‘ı bu kategorilerin en bilinen ve iyi örneklerinden.


Türkiye’de bu güne kadar bu kategori içerisinde dikkatimizi çeken bir yapım olmamıştı ancak geçtiğimiz haftalar içerisinde ilk örnek ile karşılaştık. Gerek hikayesi, gerek ses tasarımı ve kayıt kalitesi ve dinleyiciyi içine ortmaıyla açısından oldukça beğenerek dinleyip desteklediğimiz bir iş çıkarılmış.

Podbee Medya’nın hazırladığı ve kendilerinin de ilk podcast serisi olan “Karanlık Bölge” Türkçe podcast yayınları içerisinde yayın kalitesiyle çok başarılı bir örnekler olduğunu düşünüyoruz. Karanlık Bölge, tam da ütopya ve distopyaların sık sık konuşulduğu şu günlerde bir çırpıda dinleniyor.

Karanlık Bölge‘yi sesiyle aydınlatanlar Tansu Biçer, Tülin Özen,ve Özge Satman. Tabii yukarıda ses tasarımını beğendiğimizi belirtmiştik ama emeği geçen ve podcast serisinin ses tasarımını da Eli Haligua ve de Fatih Rağbet’in yaptığını belirtelim.

Tebrikler tüm ekibe.

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *