• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Genel
  • keyboard_arrow_right Spotify Ad Studio Türkiye Dahil 18 Ülkeye Daha Açıldı

Featured

Spotify Ad Studio Türkiye Dahil 18 Ülkeye Daha Açıldı

podiolab 10 Nisan 2020 406


Background
share close

Spotify, Ad Studio’nun global duyurusunu gerçekleştirdi. Yaptığı basın duyurusuyla, kataloğu içerisindeki içeriklerinin arasına reklam yerleştirmeye imkan tanıyan reklam platformu Ad Studio’yu beta sürümünden çıkaran Spotify, AdStudio’yu, Türkiye’nin de arasında olduğu 18 ülkeye daha açtı


Üç sene beta versiyonda kullanılan Ad Studio’nun artık tam anlamıyla aktifleştirilmesiyle birlikte, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 18 yeni ülkenin daha Ad Studio‘yu kullanabileceği kesinleşti.

Bu sayede markalar, ajanslar ürün ve hizmetleriyle ilgili reklamlarını Spotify müzik ve podcast içeriklerinin arasına kendileri yerleştirip reklam başlatabilecek.

Spotify Ad Studio’nun paneline girdiğinizde ana dil halen İngilizce ancak reklam verenler kendi lokal dillerinde dilediği reklamı hazırlayıp yerleştirebiliyor. Tıpkı Facebook’a benzer bir panel üzerinden gerçekleşen bu işlemlere, call to action butonları ve ilgi alanı hedefleme segmentleri gibi daha önce sunulmayan bazı yeni eklemeler de gelmiş.

Spotify’ın duyurusuna göre aralarında Türkiye’nin de olduğu yeni eklenen 18 ülkeler ve pazarlar şunlar. Yeni Zelanda, İspanya, Almanya, Italya, Fransa, Norveç, Danimarka, Finlandiya, Irlanda, Meksika, Kolombya, Şili, Arjantina, Filipinler, Singapur, Malezya, Hollanda ve Taiwan

Spotify Ad Studio ayrıca bir de ücretsiz voiceover aracı sunuyor kullanıcılara. Bu arayüz sayesinde kendi sesli reklamlarını oluşturmak için yeterli ekipmanı ve imkanı olmayan reklamverenlere panel üzerinden bir reklam oluşturabilme fırsatı sunuyor. Spotify’ın ilettiği verilere göre AdStudio kullanan reklam verenlerin %37’si reklamlarını oluşturmak için bu ücretsiz aracı kullanıyor.

Aşağıda Spotify Ad Studio’nun yönetim panelinden aldığımız ekran görüntülerini, reklam hedefleme aracının sunduğu opsiyonları inceleyebilirsiniz.

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *