• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Genel
  • keyboard_arrow_right ‘The Joe Rogan Experience’ Spotify ile özel Anlaşma İmzalayarak Spotify’a Transfer oldu

Featured

‘The Joe Rogan Experience’ Spotify ile özel Anlaşma İmzalayarak Spotify’a Transfer oldu

Aykut Ibrisim 20 Mayıs 2020 346


Background
share close

Amerika ve Dünya’nın en çok dinlenilen podcast yayını olan ‘The Joe Rogan Experience’ yayıncısı Joe Rogan, Spotify ile anlaştı.

Bu özel anlaşmayla birlikte Rogan’ın tüm Apple Podcast ve You Tube üzerindeki tüm içeriğini Spotify’a transfer ettiğini duyurdu.

View this post on Instagram

Announcement: the podcast is moving to @spotify! Starting on September 1 the podcast will be available on Spotify as well as all platforms, and then at the end of the year it will move exclusively to Spotify, including the video version. It will remain FREE, and it will be the exact same show. It’s just a licensing deal, so Spotify won’t have any creative control over the show. They want me to just continue doing it the way I’m doing it right now. We will still have clips up on YouTube but full versions of the show will only be on Spotify after the end of the year. I’m excited to have the support of the largest audio platform in the world and I hope you folks are there when we make the switch!

A post shared by Joe Rogan (@joerogan) on

Joe Rogan’ın bu özel anlaşmayı duyurmasının ardınan, Spotify hisseleri %11 değer kazandı ve $179.69’e fırladı.

Podcast yayınlarına Elon Musk, Robert Downey JR., Mike Tyson, Edward Snowden gibi ultra starları konuk eden Rogan’ın yayınları her ay yüzmilyonlarca dinleme alan Joe Rogan’ın podcastleri aynı zamanda You Tube’da da yayınlanıyor görüntülü olarak ve 8.42 milyo takipçisi var.

Joe Rogan’ın açıklamasının iki kritik yönü var, birincisi yayınını podcast yayıncılığının %60’ını barındıran Apple üzerinden çekerek, Spotify’a geçiriyor olması. İkinci ve en kritik kısmı ise sadece sesli yayınlarını değil aynı zamanda podcastin video formatını da Spotify’a taşıdığını belirtmesi.

Hatırlarsanız, 10 Mayıs tarihli Podcast bültenimiz içinde, Spotify’ın video kliplerini test ettiğini yayınlamıştık. İşte bu yeni gelişmeyle birlikte Spotfy’ın video konusundaki hamlesinin de sebebi belli olmuş oldu. Spotify içerisinde video deneyimi nasıl olur tartışmalı olsa da hem podcast hem video sektörü açısından oldukça önemli bir haber olduğunu söyleyebiliriz.

Hatırlatmakta fayda var, Rogan’ın yayın gelirleri bu güne kadar net açıklanmamış olsa da çeşitli kaynaklardan basına sızan bilgilerde, Joe Rogan’ın, podcast yayınlarından 100 milyon$ üzerinde gelir elde ettiği söyleniyor.

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *