• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right SiriusXM, Simplecast’i Satın Alarak AdsWizz ve Pandora ile Birleştirdi

Featured

SiriusXM, Simplecast’i Satın Alarak AdsWizz ve Pandora ile Birleştirdi

adminos 20 Haziran 2020 153


Background
share close

SiriusXM, uydu ve dijital radyo servisi ve podcast ağı, podcast hosting servisi Simplecast’i satın aldığını duyurdu.

Simplecast, özellikle kendi podcast yayınlarını kendileri host eden, wordpress gibi platformlar kullanan yayıncıların yakından tanıdığı bir platform. Podcast yayınlarının dağıtımını oldukça kolaylaştıran bir servise sahip. Yayıncıların kendilerinin bir RSS oluşturmasına ve podcast yayınlarını kolaylıkla Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Stitcher ve diğer bir çok yayın platformuna kolaylıkla dağıtmalarını , tek tuşla sağlıyor.

Satın alımı SiriusXM gerçekleştirdi ve bir basın bülteni yayınladı. Fakat SiriusXM’in sahibi olduğu Pandora’nın alt şirketlerinden olan reklam satış platformu , AdsWizz, tarafından da bir bülten . Hatırlatalım Pandora podcast ve müzik platformu’da Sirius XM altında yer alan bir firma. SiriusXM Pandora’nın sahibi, Pandora’da AdsWizz’in.

Bu anlaşma podcast eko sistemi için oldukça mühim. SiriusXM bu sayede AdsWizz’in reklam teknoloji platformu içerisine bir podcast hosting platformu ekleyerek, reklam portföyü içerisine podcast yayınların eklemiş oldu.

AdsWizz bu satın alımı ve mevcut durumu şu şekilde açıklıyor:

  • Simplecast ve AdsWizz, SiriusXM’in yayın çözümleri ve her ölçekten podcast yayıncıları için, platform tabanlı, komple çözüm sunan bir yapıya kavuştu.
  • SiriusXM, AdsWizz üzerinden öncü sayılacak reklam teknolojilerini podcast yayıncıları ve podcast networklerine sunacak. Bunun içinde dinamik reklam yerleştirmeler, programmatik reklam çözümleri, AdsWizz Podcast Pazaryeri ve PodWare yer alıyor.
  • Pandora for Podcasters üzerindeyse, podcast yayıncıları kolaylıkla podcast yayınlarının milyonlarca dinleyiciye ulaşmasını ve de eş zamanlı olarak yayıncıların podcast dinleme analizlerini görebilmelerine olanak sağlanacak. Pandora analitik arayüzü üzerinden yayıncılar tüm dinleme verilerine ulaşabilecek.

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *