• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Spotify Podcast Transferleri Devam Ediyor! Spotify, Warner Bros. ve DC Comics ile Anlaştı!

Featured

Spotify Podcast Transferleri Devam Ediyor! Spotify, Warner Bros. ve DC Comics ile Anlaştı!

podiolab 20 Haziran 2020 178


Background
share close

Spotify, Warner Bros. ve DC Comics ile anlaşmaya vardığını ve bu iki firmanın tüm içeriklerinin podcast üretim haklarını aldığını duyurdu.

Bu anlaşmayla birlikte Spotify, DC dünyasında yer alan tüm çizgi karakterler için podcast içerik üretimini kendisine almış oldu. Bu anlaşma sonrası üretilecek her türlü sesli içerik sadece Spotify tarafından dağıtılılacak.

Spotify, son bir ay içerisinde üst üste müthiş transferler gerçekleştirerek, podcast sektörünü takip edenleri şaşırtıp, heyecanlandırıyor. İlk kritik haber Joe Rogan ile 20 Mayıs tarihinde vardıkları anlaşma ve Joe Rogan’ın Spotify’a transferi oldu. Ardından 17 Haziran’da  Kim Kardashian West ile anlaştıklarını ve Kim Kardashian’ın Spotify için özel podcast üreteceğini duyurdular. Joe Rogan anlaşmasının, Spotify hisselerini bir gece %8 yükselttiğini de hatırlatmakta fayda var.

Spotify, Batman gibi karakterlerin podcast yayınlarının olacağını duyurdu ve Warner Bros’un ikonik karakterleri için de ayrı ayrı podcast yayınları olabileceğini belirtti.

Anlaşmaya göre Spotify işin pazarlama, reklam ve dağıtımını üstlenecek, içerik üretimi kısmı Warner Bros’un dijital stüdyosu olan, Blue Ribbon Content, Spotify ile birlikte hareket ederek hazırlaycak.

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *