play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Omnicom, Spotify ile Anlaştı ve 2020 sonuna kadar podcast Reklamlarına Toplam $20 Million Harcayacağını Duyurdu!

Featured

Omnicom, Spotify ile Anlaştı ve 2020 sonuna kadar podcast Reklamlarına Toplam $20 Million Harcayacağını Duyurdu!

podiolab 10 Temmuz 2020 50


Background
share close

Bünyesinde OMD, PHD ve Hearts & Sciences gibi medya satın alma ajansları bulunan OMG Grup, 2020 sonuna kadar, podcast reklamlarına $20 milyon dolar harcayacağını duyurdu.

Spotify ile gerçekleştirdiği anlaşma kapsamında açıklama gerçekleştiren Omnicom Media Grup Procter & Gamble, AT&T, Activision, McDonald’s, ve State Farm gibi müşterilerinin yer aldığı portföyündeki markaları için podcast mecrasının avantajını kullanacaklarını belirtildi.

Geçtiğimiz 2019 senesinde Omnicom Media Grup’un milyon dolar seviyesinde kalan bir podcast harcaması varken bu sene $20 milyon dolar harcanacağını belirtmesi oldukça önemli bir haber.

Spotify VP/Global Head of Advertising Business,’ı Lee Brown ise Spotify ve OMNICOM arasında gerçekleşen bu anlaşmanınpodcast endüstrisi için çok önemli ve tarihi bir an olduğunu, OMD Grup’un uluslararası reklam sektöründeki etkisi ve mrkalarının podcast mecrasının etkisini anlamalarının oyunu değiştiren bir adım olduğunu belirtti.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *