• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right SiriusXM, Podcast Servisi Stitcher’ı Satın Aldı!

Featured

SiriusXM, Podcast Servisi Stitcher’ı Satın Aldı!

adminos 10 Temmuz 2020 148


Background
share close

SiriusXM, Sititcher’ı 300 Milyon Dolar bedelle satın alarak, Podcast sektörünün en yüksek bedelli alımını gerçekleştirdi.


Bünyesinde 50’nin üzerinde podcast şovu ve ünlü yayıncıya sahip ve en köklü podcast şirketlerinden biri olan Stitcher, “Freakonomics Radio”, “Conan O’Brien Needs a Friend.” gibi tüm dünyada bilinen yayınlara ev sahipliği yapıyor. Stitcher, SiriusXM taraından alınmadan bir kaç defa el değiştirdi. İlk olarak Deezer tarafından satın alınan Stitcher iki sene gibi bir süre sonra Deezer’ tarafından Scripps’e satılmıştı.


Niye önemli derseniz, Stitcher sadece bir podcast üretim şirketi değil aynı zamanda podcast dağıtımı ve de reklam süreçlerini yönetiyor. Bu özelliği ile Sirius XM’e iyi bir opsiyon sunacak ve reklam geliri yaratma noktasında, Spotify’a karşı bir rekabet planı geliştiriyor olabilir.

Sirius XM de kim diyorsanız, Amerika’da yer alan ve uydudan radyo yayını yapan, Amerika’nın en büyük radyo yayıncı firması. Sirius XM geçtiğimiz günlerde bir başka duyuru yaparak, podcast yönetim firması Simplecast’ı satın aldığını duyurmuştu. SiriusXM aynı zamanda Pandora müzik stream şirketinin de sahibi.
Hatırlatmakta fayda var geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Sirius XM, SoundCloud’un da belirli oranda hissesini alarak, $75 milyon dolarlık yatırım ile SoundCloud’a ortak olduğunu duyurmuştu.

Muhtemelen Stitcher’ı, bünyesinde yer alan AdsWizz’e entegre edeek reklam çözüm platformunu genişletecek SiriusXM bu hareket sonrasında.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *