• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Deezer’dan 51 Ülkeye Podcast Erişimi Kararı

Featured

Deezer’dan 51 Ülkeye Podcast Erişimi Kararı

podiolab 9 Ekim 2020 103


Background
share close

Deezer, Apple Podcast ve Spotify’ın podcast alanındaki çalışmaları sonrasında 51 ülkede daha kullanıcılarına podcast erişimi sunacağını açıkladı. 

Deezer tarafından yapılan açıklamada, Avrupa ve Güney Amerika’daki kullanıcılarının artık podcast’lere erişebilecekleri belirtildi.

32 Avrupa ve 19 Latin Amerika ülkesindeki kullanıcılar artık Deezer uygulamasındaki “Müzik” sekmesinin yanında bir de “Podcast” sekmesini görecek ve takip ettikleri podcastlere, kişisel podcast önerilerine erişebilecekler. 

Ayrıca, kullanıcıların içeriği konu başlığına göre sıralamasına yardımcı olacak 15 kategori ve uzmanlık alanına göre kategorize edilmiş çeşitli podcastler sunan bir “Koleksiyonlar” bölümü de bulunmaktadır. İşlevsellik açısından Deezer, dinleyicilerin bir podcaste geri dönmelerine ve kaldıkları yerden devam etmelerine olanak tanıyan bir “Devam Ediyor” aracı da ekledi. Kullanıcıların takip ettikleri podcastler tarafından yayınlanan yeni içeriği takip etmelerine yardımcı olmak için bir de “En Son Bölümler” bölümü eklendi.

PODFRESH DAILY’DE DEEZER

18 Ağustos 2020  tarihinde yayınlanan Podfresh Daily bülteninde de, Deezer’ın yine Ağustos ayında açıklanan Deezer Analytics uygulamasına yer verilmişti.

Yapılan açıklamada Deezer’ın,  hemen her podcast yayıncısı için olmazsa olmaz olan podcast analiz takibini kolaylaştırmak adına “Podcast Analytics” isimli uygulaması duyurulmuştdu.

Yayında olan podcastinizin analizlerini ölçebilmek için yapmanız gerekenler şöyle:

  • Podcastinizin yayınlanmış bölümü olması.
  • Yayında olan podcastinizin hosting panelinden Deezer platformuna gönderilmesi (desteklemiyorsa manuel olarak eklenebilir)
  • Deezer Podcast üzerinde yayına başladıktan sonra, Deezer Analytics uygulamasını indirmeniz gerekiyor. IOS – Android sürümlerine bu kısımdan ulaşabilirsiniz.
  • Uygulamada gelen eilk ekran sayesinde podcastinizi (RSS kodunuzu yapıştırarak) ekleyebilirsiniz.
  • RSS kodunuz ve podcast hostinginiz üzerinde tanımlı e-posta adresinize gönderilecek olan mesajı onaylayarak podcastinizi “sahiplenebilirsiniz”.
Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *