• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right RTÜK: Spotify’ın Lisanslama Süreci Başlamıştır

Featured

RTÜK: Spotify’ın Lisanslama Süreci Başlamıştır

podiolab 15 Ekim 2020 77


Background
share close

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), geçtiğimiz günlerde lisans başvuru yaptığı belirtek Spotify’a ilişkin, “Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisnde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır.” açıklamasında bulundu.

RTÜK dijital müzik uygulaması Spotify’ın yasal süre içerisinde müracaatını yaptığını ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başladığını duyurdu.

RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamada, “Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisinde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır. Gerek ulusal gerekse uluslararası medya kuruluşları ile daima yasal çerçevede yapıcı ve diyaloga açık bir iletişim yürüten üst kurulumuz bundan sonra da aynı tavrını korumaya devam edecektir. Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir” denildi.

NE OLMUŞTU?

RTÜK’ün, Netflix ve Amazon Prime gibi platformlar ile lisans konusunda anlaşma sağlarken, Spotify’a lisans alması konusunda 72 saat ek süre vermesinin ardından, Stockholm’deki merkeze ilettiği uyarı sonrasında, Spotify’ın, yayın lisansı alacağı ve Türkiye’de bir temsilcilik açacağı açıklanmıştı.

PODFRESH DAİLY PODCAST’TE KONUŞULMUŞTU

Uraz Kaspar ve Aykut İbrişim, Spotify kanadından yaşananlar sonrasında podcast yayınlarına ne olacağına ilişkin Podfresh Daily Podcast’te konuşmuştu:

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *