Featured

Spotify’dan İOS 14 İçin Widget Desteği

podiolab 17 Ekim 2020 203


Background
share close

Spotify, iOS 14 ile birlikte gelen widget özelliği için destek sunmaya başladı. Artık Spotify kullanıcısı iPhone sahipleri, uygulamaya girmeden ana ekran üzerinden Spotify’ı kullanabilecekler. Diğer bir yandan da sevdiğiniz podcastleri ana ekranınıza ekleyerek daha kolay ulaşabileceksiniz.

Apple’ın Apple Music için kendi widget’larına benzer şekilde, Spotify’da da en zamanlarda dinlediğiniz bir şeye hızla geri dönmenin bir yolu olarak, küçük ve orta boyutlar arasında seçim yaparak 5 adet widget’ı ana ekranınıza ekleyebilirsiniz. Ancak Spotify, iOS 14’teki widget arayüzünde ne yazık ki fazla çeşitlilik sunmuyor ve kullanıcılar yalnızca iki widget arasında seçim yapabiliyor. 

Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Spotify sözcüsü, “Spotify iOS widget’ları sayesinde son çalınan şarkı, çalma listesi, albüm ya da podcast kapaklarından en fazla 5’ini ekranına eklemenizi sağlıyor.” dedi.

NASIL YAPILIR?

  1. Öncelikle Spotify’ın en son sürümüne güncellediğinizden emin olmanız gerekmektedir.
  2. Cihaz ana ekranında bir widget’a veya boş bir alana dokunun ve basılı tutun.
  3. Sol üst köşedeki Ekle düğmesine (+) dokunun
  4. Widget listesinden Spotify’ı seçin.
  5. Mevcut 2 seçenekten (1×1 küçük kare veya 2×1 dikdörtgen) eklemek istediğiniz widget’ın boyutunu seçin ve ardından “Widget Ekle” ye tıklayın.
  6. Widget’ı yerleştirin ve onaylamak için “Bitti” düğmesine tıklayın.

Kaynak: The Verge

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *