Kodluyoruz Alchemist Podcast

Alchemist Podcast Tanıtım: Kodluyoruz’un Yapay Zeka Alanına Yönelik İlk Podcast Serisi

Aykut Ibrisim 20 Ekim 2020 32


Background
share close
  • play_arrow

    Alchemist Podcast Tanıtım: Kodluyoruz’un Yapay Zeka Alanına Yönelik İlk Podcast Serisi
    Aykut Ibrisim

Garanti BBVAnın sunduğu Alchemist Podcast; yapay zeka alanındaki gelişmeleri dünya çapında başarılara imza atan Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu üyeleri gözünden aktaran ve bu trendlerin Türkiye yansımaları, Türkiye’deki yazılımcıların bu yaklaşan değişime nasıl ayak uyduracağı ele alan bir podcast serisidir.

Bu ilk bölümde Kodluyoruz’un kurucu ortağı ve CEO’su Gülcan Yayla, Kodluyoruz ekibinden Gizem Aşıcı ve Özge Açık bizlerle birlikteydi ve Alchemist podcast serisinin ortaya çıkış fikri, Kodluyoruz’un yapay zeka alanında yaptığı çalışmalar ve bu podcast yayınında önümüzdeki günlerde neleri konuşup tartışacağımız, yapay zeka alanında hangi başarılı isimleri konuk edeceğimizi konuştuk.

KodluyoruzTürkiye’de yapay zeka ekosistemini yeşertmek, bu alanda çalışacak gençleri yetiştirmek için dünyanın önde gelen 13 uzman/girişimci/akademisyenini Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu’nda bir araya getirdi. Türkiye ve Dünyada alanın en prestijli yerlerinde yer alan kurul üyeleri bir yandan da Türkiye’de gençlerin önünü açacak projelerin hayata geçmesi için Kodluyoruz ile birlikte çalışarak ülkemize katkı sunuyor ve deneyimlerini Türkiye’ye aktarıyor..

Bu podcast serisinde Boğaziçi üniversitesi’nde, Harvard’da, MIT’de, Sanford’da çalışmalar yapan akademisyenler. Google, Microsoft, Garanti Bankası gibi alanının önde gelen firmalarında yapay zeka projeleri geliştiren kişiler, Amerika’da otonom tırlar üzerine kurulan girişimlerden, görme engellilerin ihtiyaçlarına yönelik yapay zeka çalışmaları yapanlar ve hatta Obama’nın danışmanlığına kadar uzanan farklı kariyerleriyle Türkiye’den çıkıp dünya çapında projelere imza atan bu kişilerin hikayelerini paylaşacağız.Ülke sınırlarını aşan başarılarının ardında yatan motivasyonu ve yapay zekâ alanında başarılı bir araştırmacı, girişimci, akademisyen olmanın yollarını irdeleyeceğiz birlikte.

Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu üyelerini yakından tanımak ve yapılan çalışmaları incelemek için Kodluyoruz Yapay Zeka Strateji sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

(Buradan Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu üyelerimiz hakkında daha fazla bilgiye erişebilir, yapılan çalışmaları inceleyebilir ve konuklarımız hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.)

Sunucu:

https://www.kodluyoruz.org/ekibimiz/“>Gülcan Yayla : Kodluyoruz Kurucu Ortağı & CEO

https://www.kodluyoruz.org/ekibimiz/“>Özge Açık: Management Trainee

Podcast Prodüksiyon: Podfresh

Yayın Sponsoru: Garanti BBVA

Rate it

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *