Haber ve Yazılar

Podfresh Daily’de Bugün: Garanti BBVA ve Kodluyoruz, teknoloji konulu Alchemist podcast serisini hayata geçiriyor

Aykut Ibrisim 21 Ekim 2020 81


Background
share close

Podfresh Daily’nin bugünkü bölümünde podcast ekosistemindeki birbirinden önemli konular ele alındı.

GARANTİ BBVA VE KODLUYORUZ, TEKNOLOJİ KONULU ALCHEMIST PODCAST SERİSİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

Garanti BBVA, Kodluyoruz ile iş birliği yaparak 15 bölümden oluşacak teknoloji ve yapay zeka konulu podcast serisine sponsor oldu.

Garanti BBVA’dan yapılan açıklamaya göre, 19 Ekim’de tanıtım bölümü ve 21 Ekim’de ilk bölümüyle yayına başlayacak Alchemist isimli podcast serisi, yapay zeka alanında dünya çapında tanınan Kodluyoruz Yapay Zeka Danışma Kurulu üyelerinin başarı hikayelerini yapay zeka ve kodlama alanında çalışmaya hevesli, teknolojiye meraklı, yeniliklere açık ve kendisini geliştirmek isteyen dinleyicilerle buluşturacak.

Podfresh tarafından hazırlanan ve her bölümü 35-45 dakika arasında olacak podcast serisinde konuk konuşmacıların uzmanlaştıkları alanda nasıl çalışmaya başladıkları, ülke sınırlarını aşan başarılarının ardında yatan motivasyonu ve yapay zeka alanında başarılı bir araştırmacı, girişimci ve akademisyen olmanın yolları paylaşılacak.

JOE ROGAN’DAN COVID-19 AÇIKLAMASI

Amerika ve Dünya’nın en çok dinlenilen podcast yayını olan ‘The Joe Rogan Experience’ yayıncısı Joe Rogan, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, prodüksiyon ekibinde çalışanlardan bir kişinin COVID-19 testinin pozitif çıktığını ve bu nedenle programa ara verdiklerini belirtti.

Önümüzdeki haftaya kadar sürmesini beklediğini belirten Rogan, “10 gün geçmesi ve arka arkaya üç testin sonucunun da negatif olması durumunda yeniden başlayabiliriz” dedi.

PODCAST YAYINLARININ KAYNAKLARINA ULAŞMAK İÇİN: ENTALE AI

Podcast yayıncılarının ve dinleyicilerinin en büyük problemlerinden biri de podcastlerin içerisindeki kaynaklara ulaşamamadır. Entale’ın geçtiğimiz gün yayınladığı güncellemeye göre, Entale üzerinden dinlenilen yayınlarda, yapay zeka desteğiyle yayınlara ilişkin videoları takip edebilir, ilişkin web sitesini ziyaret edebilir, hatta yayıncılara geri bildirim gönderebilirsiniz.

PODCAST KORSANLARINA KARŞI TAG ÇÖZÜMÜ

Geçtiğimiz haftalarda, Adam Currey, podcastindex.org sitesi üzerinden podcast yayıncılığının yeni halini çözebilmek için yaptığı geliştirmelerden biri olarak, podcast korsanlığının önüne geçebilecek bir çalışmasını duyurdu. Podcast RSS tag’leri için yapılan çalışmaya göre podcast yayınlarınızın RSS tag’lerine <podcast: locked> ‘ini ekleyerek, podcast yayınlarını korumaya almayı ve podcast korsanlığının önüne geçilmesi sağlanacak.

Bu geliştirmeyi de ilk olarak bünyesine ekleyen podcast hosting firması BuzzSporout oldu. Artık Buzzsprout bünyesinde host edilen podcast yayınları bu güvenlik tag’ini rss’lerine ekleyebilecek.

BuzzSprout bu konuda açıklama yaparken diğer hosting servislerini kullanan podcast yayıncılarına da bir çağrı yaptı ve hangi servisi kullanıyorsanız mutlaka kendilerine ulaşarak bu tag’in deseklenmesi için bu firmalara çağrıda bulunun diyerek bu konuya dikkat çekilmesinin gerektiğini belirtti.

PODFRESH DAILY’DE BUGÜN

Podfresh Daily Podcast’in bugünkü bölümünde Aykut İbrişim de, podcast ekosistemindeki önemli gelişmelere ilişkin konuştu:

Tagged as: .

Rate it
Previous post
Podfresh Daily
close

Podcastler

Podfresh Daily #62 – Garanti BBVA Ve Kodluyoruz,  “Kodluyoruz Alchemist” Adlı Yeni Bir Podcast Serisini Hayata Geçirdi

Aykut Ibrisim 21 Ekim 2020

Kodluyoruz için hazırladığımız “Kodluyoruz Alchemist” Podcast serisi başlıyor! Garanti BBVA desteğiyle hazırlanan; Aykut ibrisim’in, Gizem Aşıcı ve Özge Açık ile birlikte sunduğu “Alchemist Podcast” serisi; haftalık olarak yayınlanacak.

Read more trending_flat

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *