• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Podcastle 1,75 Milyon Dolarlık Başlangıç ​​Fonunu Duyurdu

Featured

Podcastle 1,75 Milyon Dolarlık Başlangıç ​​Fonunu Duyurdu

podiolab 5 Kasım 2020 103


Background
share close

Amatör ve profesyonel podcast yayıncıları için podcast oluşturma araçları ve dinleyiciler için bir yayın platformu geliştiren bir şirket olan Podcastle, bugün Andrew Ng’s AI Fund ve Correlation VC’nin katılımıyla Sierra Ventures liderliğindeki 1,75 milyon dolarlık başlangıç ​​fonunu duyurdu.

Podcastle’ın kurucusu Artavazd Yeritsyan, konuya ilişkin olarak “Bu fonu, herkesin sesini engelsiz bir şekilde duymasını sağlayacak ve podcastin bugün nasıl algılandığını yeniden tanımlayacak yeni bir podcast oluşturma ve keşif platformu geliştirmeye yatırım yapmak için yükselttik. Yatırımcılarımız Podcastle’ın DNA’sına mükemmel bir şekilde uyuyor ve biz de onlarla ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Dört ay önce başarılı bir lansmanın ve ABD’de organik kullanıcı büyümesinin ardından, Podcastle etkileşimli ses içeriğinin oluşturulmasını ve akışını daha da erişilebilir, eğlenceli hale getirmek için yeni podcast oluşturma özelliklerini başlatacak.

Podcastle, podcastlerin içerik paylaşımı için birincil ortam olmaya devam edeceğine inanıyor ve Edison Research’e göre, Amerikalıların yaklaşık üçte biri (104 milyon) ayda en az bir kez podcast dinliyor. Podcastle’ın, podcast oluşturmanın önündeki engeli azaltarak ve içerik oluşturucuların içerikleri ve izleyicileri için doğru olan seslerde ve dilde hikayeler anlatmasına olanak tanıyarak yüksek kaliteli podcastlere yönelik artan talebi karşılayacak şekilde konumlandırıldığı belirtildi.

Başlangıçta, kulağa doğal gelen konuşmalarla makaleleri anlatmak için AI kullanan bir tarayıcı uzantısı olarak başlayan Podcastle, podcast oluşturma ve tüketiminin tüm yaşam döngüsünü desteklemek için ürününü büyütmeyi planlıyor.

Diğer bir yandan da  Podcastle’ın, metinden konuşmaya ve konuşmadan metne dönüştürme teknolojisi ürün özellikleri olmaya devam ediyor.

Ayrıca Sierra Ventures Yönetici Ortağı Ben Yu da, Podcastle’a ilişkin olarak, “Yapay zeka teknolojisi, güçlü ürün vizyonu, hızlı uygulama ve kullanıcı başarısına gösterilen bağlılığıyla, Podcastle’ın büyüyen podcast pazarına ve ihtiyaçlarına hizmet edecek güçlü bir konuma sahip olduğuna inanıyoruz” dedi.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *