• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Apple Podcast’leri Artık Web Sitenize Gömelebilirsiniz

Featured

Apple Podcast’leri Artık Web Sitenize Gömelebilirsiniz

podiolab 17 Kasım 2020 52


Background
share close

Apple, podcast üreticileri, dinleyiciler veya pazarlamacılar da dahil olmak üzere herkesin Apple Podcast bünyesinde bulunan 1,5 milyondan fazla program için yerleştirme kodları oluşturmasına olanak tanıyan bir Apple Podcast yerleşik web oynatıcısının kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Embed kodlarını, Apple Podcast’in web sitesinden Apple Podcast Önizleme sayfalarından veya Apple Podcasts Pazarlama Araçları sitesinden oluşturulabilirsiniz.

İlk seçenek olarak, bir şovun veya tek bir bölümün “önizleme” sayfasında, embed kodu oluşturmak için kullanılabilecek “paylaş” simgesinin altında yeni bir “yerleştir” düğmesi bulunmaktadır.

İkinci seçenek durumunda, Pazarlama Araçları web sitesine yerleştirmek istediğiniz podcast veya bölümün URL’sini girdikten sonra yerleştirme oynatıcısının seçeneklerini görmek için sayfanın en altından bulabilirsiniz.

Ayrıca, oynatıcının yükseklik ve genişliği seçeneklerini kendi belirlediğiniz özelliklere göre ayarlayabilir veya varsayılan ayarı olan 450px x 660px olarak ayarlayabilirsiniz. Embed kodunu almaya hazır olduğunuzda, kodu başka bir yere yapıştırmak için otomatik olarak panonuza kopyalayan “Gömülü Kopyala” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Ziyaretçiler gömülü web oynatıcısına geldiğinde, program hakkında daha fazla bilgi edinmek veya onu mevcut podcast aboneliklerine eklemek için bölümü oynatarak ve iOS, iPadOS veya macOS için Apple Podcasts uygulamasını açarak podcast ile hemen etkileşime girebilirler.

Son olarak Apple, Apple Podcasts web yerleştirmesinin bugün itibariyle yaygın olarak mevcut olduğunu belirtti.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *