play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left

Featured

You Tube Sesli Reklamlara Başlıyor

Oğuz Bakır 20 Kasım 2020 27


Background
share close

2 Milyar aboneye ulaşan YouTube, müzik veya podcastleri arka planda dinleyen kullanıcılarına ulaşmak için tasarlanan ilk format olan 15 saniyelik sesli reklamları piyasaya sürüyor.

Müzik ve podcast dinleyen kullanıcıları hedefleyecek olan you Tube bu duyurusuyla Spotify’a da bir gönderme yaparak sesli mecrada da ilgisi olduğunu gösterdi.

YouTube’un reklam gelirleri yanında YouTube Müzik’in nispeten yavaş ilerleyen reklam gelirleri açısından önemli bir hamle olabilecek bir adım olabilir.

2 milyar kullanıcısının %50’sinin her gün, 10 dakika müzik dinlediğini belirttiğini de düşündüğümüzde Spotify’ın, Megaphone alımının tam üzerine yaptığı bu hamle manidar.

YouTube’un küresel müzik başkanı Lyor Cohen, bu yeni reklam girişimini “sektördeki sanatçıların reklamlardan daha fazla gelir elde etmesine yardımcı olmaya çalışma – dönem” olarak açıkladı. Ayrıca Cohen, YouTube’un sesli içerikler için reklam gelirini artırmaya odaklanmasının nihayetinde müzik şirketlerine ve sanatçılarına fayda sağlayacağını söyledi.

PODFRESH DAİLY #84

Podfresh Daily’nin bugünkü bölümünde de Aykut İbrişim ve İlkan Akgül, YouTube’un reklam hamlesine ilişkin konuştu.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *