Featured

Spotify’dan Müzik Odaklı Yeni Podcast

podiolab 24 Kasım 2020 105


Background
share close

Spotify’ın yarı müzik, yarı diyalog bazlı ilk podcast yayını [X] on [Y] duyuruldu. [X] on [Y], her bölümde farklı bir müzisyene ve müzisyenler hakkında hikayeler sunacak dinleyicilere odaklanacak.

Spotify, daha öncesinde de tüm müzik arşivini podcast yayıncılarına lisans sorunu yaşamadan kullanabileceklerini bildirerek oldukça radikal bir işe imza atmıştı.

Felis Ödülleri Podcast Kategorisi Sonuçları

13-14 Kasım tarihleri arasında, Brand Week İstanbulkapsamında gerçekleştirilen 15. Felis Ödülleri, sahiplerini buldu. Bu yıl Felis Ödülleri’nin podcast sektörü açısından da ayrı bir yeri vardı. Hatırlarsınız ödül başvuruları açıldığında bültende konuyu konuşmuş ve bu yıl ödül kategorileri arasında ilk defa podcast kategorisine yer verileceğini duyurmuştuk. Podcast kategorisinin radyo kategorisi altında kalmış olmasına üzülsek de, Türkiye’de ilk defa podcast mecrasına özel bir ödül verilmiş olması bizi heyecanlandırdı.

Podcast kategorisinde dağıtılan bu ilk ödülünün sahibiyse Socrates ekibinin 4129Grey’in Socrates için hazırladığı GOAT Dance projesi oldu.

Felis Ödülleri Kazanan listelerine göz atmak için tıklayın.

Podfresh Daily#86

Aykut İbrişim’in, Çağatay Gültekin’le birlikte hazırlayıp sunduğu Podfresh Daily#86’yı dinlemek için:

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *