Haber ve Yazılar

Daily’de Bugün: PodioMag, Joe Rogan, Buzzsprout

podiolab 2 Aralık 2020 61


Background
share close

Türkiye’nin ilk Podcast Dergisi PodioMag, dün itibariyle Aralık sayısı ile okurlarıyla buluştu. Bu ay da yine dolu dolu söyleşi, podcast, yayıncı ve markaları ağırladığımız dergimize aşağıdaki tweetten ulaşabilirsiniz.

Twitter, Instagram, Facebook veLinkedin‘dan bize kolayca takip edebilirsiniz!

Joe Rogan hâlâ eksik…

Joe Rogan tüm programlarını Spotify ile yaptığı anlaşma gereği Exclusive olarak platforma taşıdı ancak eksik bir yayınla. Daha önceki bültenlerimizde de bahsettiğimiz üzere, Joe Rogan’ın komplo teorisyenci Alex Jones ile yaptığı yayın hala ortalarda yok. İki tarafın da söyledikleri şeyler farklı, bilerek kaldırıldığını söyleyenler bile var. Apple, Facebook ve YouTube da iki yıl önce komplo teorileri yaydığı gerekçesiyle platformlarından Jones’un içeriklerini kaldırmıştı.

Buzzsprout zirvede!

Buzzsprout, sahip olduğu 82.574 podcast sayısı ile zirveye yerleşerek Libsyn’in önüne geçti ve bu yıl yaptığı atakların karşılığını aldı. Libsyn ise son açıklamasında 75.000 civarında podcaste sahip olduklarını açıklamışlardı. Dolayısıyla arada 7.000 kadar bir podcast fark oldu ve bundan sonraki süreci de büyük bir heyecanla izliyoruz.

Daha fazlasını dinlemek için sizleri görsele tıklamaya davet ediyor, yarınki yayında ise Uraz ve Aykut’un Soundcloud konuşacağını duyurmak istiyoruz.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *