• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Twitter, Podcast Uygulaması Breaker’ı Satın Aldı

Featured

Twitter, Podcast Uygulaması Breaker’ı Satın Aldı

podiolab 6 Ocak 2021 109


Background
share close

Twitter, ‘Spaces’ isimli sesli sohbet özelliğini güçlendirmek için podcast uygulaması Breaker’ı satın aldı.

Geçen yılın Aralık ayında ‘Spaces’ isimli sesli sohbet özelliğini test ettiğini duyuran Twitter, söz konusu özelliği güçlendirebilmek adına podcast uygulaması Breaker’ı satın aldı. Breaker’ın, 2016 yılında geliştirilen ve sosyal unsurlara odaklanan bir podcast uygulaması olduğu biliniyordu. Uygulamanın “1.0” sürümü, 2020 yılı başlarında iOS ve Android platformlarında kullanıma sunulmuştu. Twitter’ın mühendislik birimi yetkililerinden Michael Montano; konuya ilişkin açıklamasında ‘Breaker’ın, Twitter bünyesindeki herkese açık sohbetlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine yönelik iyileştirmeler yapılmasına destek olacağına işaret etti.

Breaker’ın kurucu ortağı olan Leah Culver ise resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, ‘Spaces’ı geliştirirken sesli sohbetin geleceğini inşa etmeye yardımcı olmaktan dolayı büyük bir heyecan duyduklarını belirtti. Şirket CEO’su Erik Berlin de benzer bir açıklama yaparak sesli iletişim pratiklerine tutku duyduklarını ve Twitter’ın, dünya genelindeki tüm kullanıcıların herkese açık sesli sohbetler yapmasına olanak tanıma yöntemlerinden ilham aldıklarını ifade etti. Satış anlaşmasının duyurulduğu bir paylaşımda; ‘Breaker’ geliştirici ekibi, uygulamanın 15 Ocak’tan itibaren kapatılacağını duyurdu.

Kullanıcılara ayrıca, platformdaki listelerini dışa aktararak diğer podcast uygulamalarında nasıl kullanabileceklerine dair bilgi verildi.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *