• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Spotify Podcast Yayıncıları İçin Yeni Gelir Modeli Olacak Üyelik Modelini, Spotify Ad Studio ve Spotify SAI’yi Duyurdu!

Featured

Spotify Podcast Yayıncıları İçin Yeni Gelir Modeli Olacak Üyelik Modelini, Spotify Ad Studio ve Spotify SAI’yi Duyurdu!

Aykut Ibrisim 23 Şubat 2021 215


Background
share close

Spotify, dün gerçekleştirdiği Spotify StreamOn etkinliğinde podcast yayıncıları için dinleyicilerinden abone bedeli alabilmesini sağlayacak podcast abonelik servisini ve beraberinde Ad Studio Ve Spotify SAI’yi duyurdu!

Daniel Ek’in konuşmasıyla açılan etkinilikte Anchor içerisindeki podcast yayıncılarının, dinleyicilerine abonelik opsiyonu sunmasını sağlayabilecekleri ve ödeme alabilecekleri bir modelin testlerini Amerika içerisindeki kullanıcılarına açtıklarını belirtti.

Bu hamleyle birlikte artık Amerika içersindeki Anchor kullanıcıları, bu günden itibaren podcast dinleyicilerine ücretli içerik sunmaya başlayabilecek.

Spotify, 4. Çeyrek yatırımcı sunumu içerisinde Daniel Ek, adını vermeden, yakın zamanda bazı gelişmelerin olacağını belirtmiş ve Spotify StreamOn etkinliğini işaret etmiş ve ücretli podcast yayınları ve podcast içerikleri için ödeme modelleri üzerine çalıştıklarını belirtmişti aslında.


Anchor’da bir podcastiniz var ve Amerika’da yaşıyorsanız bu yeni podcast abonelik ve gelir modelini hemen test etmeye başlayabilirsiniz. Anchor Podcast Abonelik Modeli için beta tester başvuruların şuradan alıyorlar.

Bununla birlikte Spotify’ın yayıncılar ve reklam verenler için de iki yeni duyurusu oldu. Spotify’in kendi platformunda kullandığı SAI (Spotify Streaming Ad Insertion ) adını verdiği ve stream içerisine reklam yerleştirme aracını artık Spotify Audience Network adıyla 3. parti yayıncılara da açacağını duyurdu.

Anchor kullanıcıları için de, yayınlarına tıpkı müzisyenlerin yaptığı gibi reklam yerleştirebilmeleri için Spotify Ad Studio’yu Anchor podcast yayıncılarının kullanımına açarak kendi yayınları içerisine reklam alabilmelerinin önünü açtı.

Bir başka yeni duyuru Spotify Podcast Arama modülüyle ilgiliydi. Podcast mecrasında içerik arayıp bulmak hep zorlu bir deneyim oldu, Spotify bu konuda da şu an Amerika’da podcast konu başlıklarında ve temalarında arama yapılmasını sağlayan bir arama modülünü test ettiklerini belirtti. Bu yıl içerisinde bu podcast içerik arama modülünün tüm kullanıcıların kullanımına açılması hedefleniyor.

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *