• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right iTunes’i Görmezden Gelen Spotify’ın Kendisi Hakkındaki Podcasti

Featured

iTunes’i Görmezden Gelen Spotify’ın Kendisi Hakkındaki Podcasti

İlkan Akgül 15 Mart 2021 51


Background
share close

Bugün İngilizce olsa da oldukça ilgi gören keyifli bir podcast önerisiyle karşınızdayız. Spotify, kendi geçmişi hakkında bir podcast hazırlamaya başladı ve ilk iki bölüm geçmişten bugüne streaming imparatorluğuna uzanan sürecin ayrıntıları, şirketin işini nasıl kurmaya karar verdiği ve bunu nasıl başardığının teknik ayrıntılarıyla dolu. Napster’ın mucidi Sean Parker ve Metallica’dan Lars Ulrich’ten de hikayelerinin yer aldığı podcast’te eğlenceli röportajlar da var.

Podcast’te Spotify’ın kurucuları, şirketin gelişim ortamı hakkında bilgi verebilmek vermek için Spotify’ın ana ülkesi olan İsveç’teki korsanlık tarihini tartışıyor ve bir zamanlar ülke parlamentosunda birkaç sandalyeye sahip olan gerçek bir siyasi parti olan İsveç Korsan Partisi’ne kadar ilerliyor.

Podcast keyifli olsa da iTunes ve iPod mantıksız bir şekilde tamamen görmezden geliniyor. Podcast’te CD mağazalarından Napster’a, oradan da Spotify’a kadar müzik dağıtımı hakkında konuşuluyor. Apple ve Spotify’in ezeli rakip olduğunu hepimiz biliyoruz ancak dijital müziğin tarihindeki gerçekliğin nasıl tamamen görmezden gelindiğini şaşkınlıkla karşılıyoruz 🙂

Dijital müziğin tarihi konusundaki tarafsızlık eksiğine rağmen, tek başına teknik derinlik bile podcasti dinlemeye değer kılıyor. İngilizce ile haşır neşir olan okuyucularımıza podcaste aşağıdan göz atmalarını öneriyoruz.

Tagged as: .

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *