• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_rightPodcasts
  • keyboard_arrow_right
  • keyboard_arrow_right Podfresh Daily #180 – Reddit’in Kurucusu Alexis Ohanian’dan Riverside.FM’e 9.5 Milyon Dolar Yatırım!
play_arrow

Featured

Podfresh Daily #180 – Reddit’in Kurucusu Alexis Ohanian’dan Riverside.FM’e 9.5 Milyon Dolar Yatırım!

İlkan Akgül 26 Nisan 2021 386


Background
share close
Herkese keyifli bir hafta olsun! Geçtiğimiz hafta Apple ve Spotify ekseninde üst üste yeni haberler aldığımız oldukça heyecanlı bir hafta oldu bizler için. Bu hafta yine bir yandan Apple ve Spotify’ın duyurularının etkisi devam edecek elbette ama bu sırada yine yeni yatırım haberleri de gelmeye devam ediyor.

Riverside.FM A 9.5Milyon Dolar Yatırım Aldı

Audio ve video kayıt platformu Riverside.FM, Reddit’in Kurucusu Alexis Ohannian’ın Seven Seven Six yatırım fonundan 9.5 Milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Yapılan basın duyurusunda Alexis Ohanian’ın başı çektiği yatırımda Zeev Ventures, Casey Neistat, Marques Brownlee, Guy Raz, Elad Gil, Alexander Klöpping, ve diğer stratejik yatırımcıların da yer aldığı belirtilmiş. Geçtiğimiz sene hayata geçen Riverside.FM kullanıcılarına lokal cihazlarında ses ve 4K video kayıt imkanı sağlıyor.

Apple Podcast Connect Sorunları Devem Ediyor!

Apple etkinliği sonrası yaşanan karmaşa ve sorunlar halen devam ediyor. Podcast Connect üzerinden login olup yayınlarını yeni arayüzden incelemek isteyen yayıncıların büyük bir kısmı podcast yayınlarının Apple Podcast Connect listelerinden kaybolduğunu görüyordu ve Apple henüz bu hatayı gidermiş değil.

Eğer Podcasts connect sayfasına login olduysanız, yayınınızın tüm Apple ekosistemine erişilebilir olması için RSS Feed Access sekmesinde – Make my feed publicly available seçeneğini seçtiğinizden emin olun. Aksi durumda yayınınız tüm üçüncü parti uygulamalara ve podcatcherlara kapanıyor ve podcast eko-sisteminden yok oluyor. Bu hatayı geçtiğimiz hafta Transistor.FM kurucusu Justin Jackson bir Twit seli üzerinde belirtmişti.

Mart Ayı En Çok Reklam Harcaması Yapanlar Listesi Top podcast ad spenders in March

Magellan AI’nin her ay hazırladığı, podcast mecrasına her ay en çok para harcayan markalar listesi yayınlandı. Listeye göre, podcast mecrasına en çok reklam harcaması yapan ilk üç marka BetterHelp, Comcast, ZipRecuiter, Geico ve Simplisafe olmuş. BetterHelp, Şubat ayı içerisinde 3.8 milyon dolar reklam harcamasıyla birinci sırada gelirken, Comcast 2.6 milyon dolar ve ZipRecruiter 1.7 milyon dolar podcast reklam harcaması gerçekleştirmiş.

Raporun tamamına Magellan AI Mart 2021 Top Spenders, Mover and Sharers rapor sayfasından ulaşabilirisiniz.

Rate it
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *