• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Podfresh Daily
  • keyboard_arrow_right
  • keyboard_arrow_right Podfresh Daily #210 – RadioJin – Kadınlar İçin Podcast Eğitimi Projesi

Featured

Podfresh Daily #210 – RadioJin – Kadınlar İçin Podcast Eğitimi Projesi

İlkan Akgül 7 Haziran 2021 239


Background
share close
  • cover play_arrow

    Podfresh Daily #210 – RadioJin – Kadınlar İçin Podcast Eğitimi Projesi
    İlkan Akgül

RadioJin tarafından düzenlenecek olan “Kadınlar İçin Podcast Eğitimi” projesinden bahsettiğimiz bölümü keyifle dinleyebilirsiniz. Başvuru koşulları ve diğer tüm detaylar ise bültenimizin içinde.

RadioJin Eğitimine Başvurmak İçin Göresele Tık-Tık!

RadioJin Kadınlar İçin Podcast Üretimi Projesi

Kültür için Alan tarafından 2021 yılında hibe desteği alan RadioJin, dünyanın her yerinde yükselen, yaratıcı araçları ve eylem çeşitliliği ile ilham veren kadın mücadelelerinin, dijital dünyada da etkili ve görünür kılınması gerektiğine inanan bir grup kadın tarafından oluşturuldu. Kadınlar podcast dünyasında da kendilerini ifade edebilsin, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dair itirazlarını dile getirebilsin ve tüm kadınlık hallerini sansürlemeden paylaşabilsin diyerek yola koyuldu.

Bu proje ile kadınların hem patriarkal dil karşısında langue féminine oluşturabilmeleri hem de podcast üretimi konusunda yeterli teknik bilgiye erişebilmeleri hedefleniyor. Farklı zaman aralıklarında 18’er kişilik iki ayrı grupla gerçekleştirilecek eğitimlerin ilki 19 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında; online, yüz yüze ve RadioJin ofisinde randevu sistemiyle gerçekleştirilecek kayıtlardan oluşuyor.

Eğitimler, toplumsal cinsiyete dayalı ayrımcılığın medya-iletişim dilindeki yansımaları ve bunlar karşısında podcast üretirken alternatif bir dilin nasıl kurulabileceği; podcast dünyasında neler olduğu ve içerik üretmek için gereken aplikasyonların nasıl kullanılacağı gibi odakları kapsıyor. Diğer taraftan bu eğitimler sonrasında dileyen katılımcılara RadioJin ekibi bünyesinde podcast dünyasında kadın dayanışma ağı oluşturabilmenin ve içeriklerini zenginleştirebilmelerinin imkânı sunuluyor.

İlk Grup İçin Son Başvuru Tarihi: 12 Haziran 2021

İkinci grup için program ve başvuru formu Temmuz 2021 tarihinde paylaşılacaktır.

Başvuru Koşulları;

● Yazılı ve görsel basında muhabirlik, editörlük, gazetecilik faaliyeti yürüten; kültür ve sanat alanında kadın eksenli çalışmaları olan; kadın hakları alanında mücadele eden,

● Diyarbakır veya çevre illerde yaşayan,

● Bir ay boyunca haftada ortalama 4 gün sürecek online ve fiziksel eğitimlere düzenli olarak katılmayı taahhüt eden,

● Kişisel bilgisayarı olan (uygulamalı dersler için) tüm kadınların başvurularını bekliyoruz.

Gerekli tüm bilgi ve merak ettikleriniz için RadioJin hesapları ile iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden muhteşem geçeceğine inandığımız bu eğitimin podcast çıktılarını da merakla bekliyoruz.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *