• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Kayak Kurucu Ortağı Paul English, Podcast Keşif Uygulaması Moonbeam’i Piyasaya Sürdü

Featured

Kayak Kurucu Ortağı Paul English, Podcast Keşif Uygulaması Moonbeam’i Piyasaya Sürdü

İlkan Akgül 25 Haziran 2021 23


Background
share close

Bilindiği üzere podcast indirmeleri geçen yıl patladı. Kayak kurucu ortağı ve teknoloji girişimcisi Paul English ise bu sayede çok hevesli bir podcast dinleyicisi oldu. Ancak podcast’leri seven herkes, podcast keşfinin zor olabileceğini ve yeni yayın bulmanın zorlaşacağını bilir. Kaldı ki Apple Podcast ve Spotify gibi en iyi akış uygulamaları bile sağlam keşif araçlarına sahip değil. Tam da bu nedenle geçen hafta Spotify podcast keşif uygulaması Podz’u satın aldığında, endüstrinin yeni podcastlerini daha kolay keşfedebilmek adına artan ihtiyacı da doğrulamış oldu.

Bugün, kişiselleştirilmiş öneriler sunmak için makine öğrenimi ile insan küratörlüğünü harmanlayan bir podcast keşif uygulaması olan Moonbeam piyasaya sürüldü. Kulağa Podz’un yaptığı gibi gelebilir ancak Moonbeam, içerik oluşturucu dostu bir platform oluşturarak bahsi yükseltiyor ve podcast sunucularının uygulamada yer alacak programlarının kliplerini seçmelerine de izin veriyor. Uygulama ayrıca dinleyicilerin, podcastlerini yeterince beğenirlerse içerik oluşturucuya bahşiş göndermesine izin verecek. (Moonbeam bir kesinti yapmayacak, ancak podcast yayıncılarının dikkate alması gereken sinir bozucu uygulama içi satın alma ücreti hala var).

Moonbeam, dinleyicilerin en sevdikleri podcast’lerin arkasındaki ekiplerle etkileşime girmesine olanak tanıyan bir dizi araç sunacak olan yazılım güncellemelerini iki haftada bir yayınlamayı planlıyor. Zaten uygulama içinde olan bu özelliklerden ilki bahşiş vermek. Yakında hem hayranlar hem de podcast yayıncıları uygulamada paylaşmak için kendi kliplerini oluşturabilecekler. Şimdilik, Moonbeam’in web sitesine giden podcast sunucuları podcastleri ile kliplerini oluşturabilir.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *