Featured

Audacity Gizlilik Politikalarını Güncelledi

İlkan Akgül 26 Temmuz 2021 57


Background
share close

Podcast yayıncıları tarafından da oldukça sık kullanılan ses düzenleme yazılımı Audacity, geçtiğimiz aylarda toplamaması gereken verileri topladığı için eleştirilere maruz kalmıştı.

Ünlü ses düzenleme yazılımı, tepkiler üzerine yayınladığı açıklama ile gizlilik politikalarında değişikliğe gittiklerini belirtti.

Temmuz ayının başlarında yayınlanan önceki gizlilik politikasıyla ilgili olarak dile getirilen endişeleri gidermek için revize edilmiş bir gizlilik politikası sunuyoruz. Audacity 3.0.3’ün piyasaya sürülmesi beklentisiyle hazırlanan orijinal politika, bazılarına daha önce verdiğimiz sözleri ihlal ediyormuş gibi görünen birkaç önemli hükmün eklenmesi nedeniyle medyanın büyük ilgisini çekti. Ortaya çıkan sorunları ele almak, niyetlerimiz hakkında güvence vermek ve Audacity’den gerçekte hangi bilgilerin gönderildiğine dair doğrulanabilir bir kanıt sağlamak istiyoruz. Yeni gizlilik politikası, bu sefer niyetimizi daha doğru bir şekilde açıklayacağını umduğumuz net bir dil kullanıyor.

Güncellenen politikalardan dikkat çeken başlıklar ise şöyle:

  • Özellikle kolluk kuvvetleri veya başka herhangi bir amaç için herhangi bir ek bilgi toplanmıyor.
  • IP adresi saklanmadığından emin olmak için adımlar atıldı.
  • Potansiyel olarak tanımlanabilir bilgilerin saklanmadığından emin olmak için hata raporlarını işleme şekilerinde bazı değişiklikler yapıldı.

Tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *