Teknolojik Yenilikler, Yıkıcı Devrimler!

Ha Geldi, Ha Gelecek! Podcast; yaklaşan teknolojik devrimler, yıkıcı yenilikler ve sektörel gelişmeler hakkında Aykut İbrişim ‘in hazırlayıp sunduğu haftalık podcast yayınıdır.

Yapay zeka, sürücüsüz arabalar, dijital bankacılık, fintech gelişmeleri, iot cihazlar, beyin & bilgisayar etkileşimi, 3 boyutlu yazıcılar gibi birçok alanda yaşanan güncel gelişme ve haberleri aktarır ve Türkiye açısından fırsatları analiz eder.

Podfresh’in hazırladığı Ha Geldi, Ha Gelecek! yayınlarında teknoloji, dijital yaşam ve iletişim ekseninde girişimcilik, icatlar ve bir çok güncel konuyu takip edip dinleyebilirsiniz!

Sosyal Medya Kanalları


Aykut İbrişim


Aykut; Podfresh ve Podiolab podcast girişimlerinin kurucusu, Ha Geldi, Ha Gelecek! podcast’ın sunucu ve yapımcısıdır. Türkiye’de podcast yayıncılığının gelişimi için kurduğu girişimlerle hem podcast içerikleri üretmekte hem de markaların podcast mecrasını etkin kullanabilmeleri için podcast prodüksiyonları oluşturmakta, podcast pazarlama stratejileri geliştirmektedir.

Türkiye’de podcast yayıncılığının gelişimine katkı sağlamak ve Amerika’da edindiği sektörel deneyimini Türkiye’ye aktarmak için Podfresh ve Podiolab’i kurdu.

Bir Podfresh markası olan Podiolab; Türkiye’de hızla hareketlenen podcast sektörünü daha yakından incelemek ve podcast trendlerini daha iyi anlamak için anketler düzenliyor, sektörel incelemeler yayınlıyor. Yayıncılarının ihtiyaç duyacağı rehber niteliğinde içerik kaynakları oluşturuyor. Markalar ve yayıncılar için de çözüm ortağı olarak projeler üretiyor. Üniversite ve yayın kurumlarıyla sektörün gelişimine katkı sağlayacak iş birlikleri yapıyor.

Öte yandan; kurucularından olduğu Kodluyoruz sosyal girişimiyle Türkiye’nin yazılım alanında yetişmiş insan kaynağını arttırmak için çalışıyor. B/S/H, Microsoft, Avrupa Birliği ile yazılım alanında istihdamı arttırmak için çeşitli projeler hayata geçiriyor.

Kodluyoruz geçtiğimiz yıl PwC tarafından Avrupa çapında 400 üzerinde sosyal girişimin katıldığı yarışmada  “Social Impact Lab 2018” ödülüne layık görüldü. RedBull Amaphiko tarafından, “Türkiye’nin En İlham Verici Sosyal Girişim’i” seçildi.