play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left

Teknolojik Yenilikler, Yıkıcı Devrimler!

Ha Geldi, Ha Gelecek! Podcast; yaklaşan teknolojik devrimler, yıkıcı yenilikler ve sektörel gelişmeler hakkında Aykut İbrişim ve Sertaç Doğanay ‘ın sunduğu haftalık podcast yayınıdır.

Yapay zeka, sürücüsüz arabalar, dijital bankacılık, fintech gelişmeleri, iot cihazlar, beyin & bilgisayar etkileşimi, 3 boyutlu yazıcılar gibi birçok alanda yaşanan güncel gelişme ve haberleri aktarır ve Türkiye açısından fırsatları analiz eder.

Teknoloji, dijital yaşam ve iletişim ekseninde girşimcilik, icatlar ve bir çok güncel konuyu bu podcast yayınında dinleyebilirsiniz!

Podiolab’in hazırladığı Ha Geldi, Ha Gelecek! Podcast’i Aykut İbrişim ve Sertaç Doğanay sunuyor.

Sosyal Medya Kanalları


Aykut İbrişim


Aykut, Podiolab’in kurucusu, Ha Geldi, Ha Gelecek! podcast’ın sunucu ve yapımcısı. Amerika’da birçok podcast projesinde yer aldı, podcast yayıncılığı konusunda radyo kökenli yayıncıların mentorluğu sayesinde sektörel bilgi edinme fırsatı yakaladı. Halen kendi yayını olan Ha Geldi, Ha Gelecek! Podcast’ini sunuyor.

Türkiye’de podcast yayıncılığının gelişimine katkı sağlamak ve Amerika’da edindiği sektörel deneyimini Türkiye’ye aktarmak için Podiolab’i kurdu.

Podiolab; Türkiye’de hızla hareketlenen podcast sektörünü daha yakından incelemek ve podcast trendlerini daha iyi anlamak için anketler düzenliyor, sektörel incelemeler yayınlıyor. Yayıncılarının ihtiyaç duyacağı rehber niteliğinde içerik kaynakları oluşturuyor. Markalar ve yayıncılar için de çözüm ortağı olarak projeler üretiyor. Üniversite ve yayın kurumlarıyla sektörün gelişimine katkı sağlayacak iş birlikleri yapıyor.

Öte yandan; kurucularından olduğu Kodluyoruz sosyal girişimiyle Türkiye’nin yazılım alanında yetişmiş insan kaynağını arttırmak için çalışıyor. B/S/H, Microsoft, Avrupa Birliği ile yazılım alanında istihdamı arttırmak için çeşitli projeler hayata geçiriyor.

Kodluyoruz geçtiğimiz yıl PwC tarafından Avrupa çapında 400 üzerinde sosyal girişimin katıldığı yarışmada  “Social Impact Lab 2018” ödülüne layık görüldü. RedBull Amaphiko tarafından, “Türkiye’nin En İlham Verici Sosyal Girişim’i” seçildi.


Sertaç Doğanay


Sertaç, teknoloji iletişimcisi, akademisyen, danışman ve yazar. Aykut ile birlikte Ha Geldi, Ha Gelecek! podcast’ı sunuyor.İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Sertaç 10 yıllık ilaç sektörü deneyiminde; marka müdürü, kurumsal iletişim yöneticisi, pazarlama müdürü ve pazarlama satış direktörü pozisyonlarında yer aldı.

Gelecek trendleri, yeni teknolojiler, inovasyon, siber güvenlik, dijital dönüşüm uygulamaları, dijital pazarlama ve dijital sağlık konularında yazan, eğitim veren, yüzlerce etkinlikte konuşmalar yapmış olan Dr. Sertaç Doğanay, 2013-2018 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi MBA öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimidersleri verdi. 2019 Bahar dönemi itibariyle Kadir Has Üniversitesi’nde “Teknoloji İletişimi” dersini vermektedir. Bir üniversitede bu isim ve içerikle açılan, hem Türkiye hem de dünyadaki ilk ders olma ünvanına sahiptir. 2019 Bahar dönemi itibariyle mezun olduğu İstanbul Tıp Fakültesi’nde “Geleceğin Tıbbı ve Yeni Sağlık Teknolojileri” dersini vermektedir.

2012 yılından bu yana dijital pazarlama ve dijital iletişim projeleri üreten Social Touch isimli ajansın kurucusudur. Edindiği girişimcilik ve yatırımcılık deneyimlerini; farklı eğitim kurumlarının ve girişim hızlandırma fonlarının çatısı altında pek çok genç girişimciye mentorluk vererek paylaşmaktadır. Marketing Türkiye ve Digital Age dergilerinde yeni teknolojiler, gelecek trendleri, inovasyon başlıkları altında köşe yazıları yazmaktadır.