• Home
  • keyboard_arrow_right BiDünya
  • keyboard_arrow_right Podcastler
  • keyboard_arrow_rightPodcasts
  • keyboard_arrow_right “Verimiz nerede? Biz verinin neresindeyiz?” Konuk: Levent Dinçkal
play_arrow

BiDünya

“Verimiz nerede? Biz verinin neresindeyiz?” Konuk: Levent Dinçkal

podiolab 22 Nisan 2019 744 101 2


Background
share close

BiDünya Podcastinin dördüncü bölümünün konuğu yeniden Levent Dinçkal’dı. Bu bölümde Levent’in uzmanlık alanı olan büyük veri sistemlerini konuştuk.

Son yıllarda çok popüler bir konu olan “Big Data” yani büyük veriyi konuştuk. Özellikle facebook skandalı sonrası gündeme iyice yerleşen bu teknolojiyi sıfırdan başlayarak anlamaya çalıştık. “Büyük veri kullanılarak nasıl müşteri kitlesi oluşturulur?” ve hatta “Sahip olduğun müşterileri nasıl yönlendirirsin?” gibi soruların yanı sıra yapay zeka ve etik tartışmalarında en ön sırada bulunan konulardan biri olan “ırkçı yapay zeka” meselesine de değindik. Eve dönerken dinlemelik bu bölümü sakın kaçırma!

Büyük veri sistemleri diyince neyi kastediyoruz, bunun çıkış yeri neresidir? Nerelerde, nasıl kullanılıyor? Bu alanda yapılan regülasyonlar yeterli midir Bu alanda gerçekleşen gelişmeler her zaman insana fayda sağlayacak işler üzerinde mi kullanılmaktadır? Levent’in detaylı araştırmacı kimliği sayesinde bu konularda daha önce duymadığınız bilgiler edineceğinize emin olabilirsiniz:)

Nasıl gidiyoruz? Her şey yolunda mı? Lütfen bize yorumlarınızı belirtiniz.

iTunesSpotifySpreaker istediğiniz yerden bizi dinleyebilir, yorumlarınızı aşağıya iletebilir, siz de muhabbete dahil olabilirsiniz:)

InstagramTwitterLinkedinFacebook sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!

Tagged as: .

Rate it
Previous episode

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *