• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Google Podcast Creator Programına türkiye’den Seçilen İlk Podcast: K’nın Sesi Podcast

Featured

Google Podcast Creator Programına türkiye’den Seçilen İlk Podcast: K’nın Sesi Podcast

podiolab 1 Ekim 2020 146 5


Background
share close

Podcast camiasının en önemli etkinlerinden olan ve PRX Google ortaklığıyla düzenlenen google Podcast Creators programına bu yıl bir Türk podcast ekibi de katılmaya hak kazandı.

Dünya genelinden binlerce başvuru arasından sadece 20 podcast yayının seçildiği programa 11 ülkeden podcast yayıncıları katılacak ve bu sene Türkiye’den de Duygu Dalyanoğlu ve Beril Sarıaltun’un hazırladığı K’nın Sesi Podcast yarışmacılar arasında olacak.

PRX tarafından yapılan açıklamaya göre, Google Podcast Creator Programı’na seçilen yirmi podcast yayıncısı, podcast sektörünün en önemli isimlerinden 12 hafta süreyle ücretsiz online eğitim alacak. Bu yoğun podcast eğitimi süresince podcastleriyle ilgili düzenli geri bildirim alacaklar; hikaye anlatımı, ses tasarımı, pazarlama ve daha fazlası üzerinde çalışacaklar. Eğitim sonunda dğzenlenecek seçmelerde başarılı olan yayıncıya da COVID-19 pandemi ortamında bağımsız podcast üretim ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve ihtiyaç duydukları ekipman ve yazılımları temin edebilmeleri için 12.000$ fon sağlayacak.

PODFRESH DAILY PODCAST’TE BUGÜN

Podfresh’in günlük bülteni olan Daily’nin bugünkü bölümünde Aykut İbrişim ve Uraz Kaspar de Podfresh Daily Podcast’te Google Podcast Creator Programı’na ilişkin konuştu.

Rate it

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *