Featured

Car Thing Nerede, Spotify Orada!

İlkan Akgül 14 Nisan 2021 36


Background
share close

Spotify, araçlarda kullanılabilecek ve nerede olursanız olun Spotify kullanmanıza olanak tanıma mottosuyla geliştirdiği Car Thing’i tanıttı. Bu araç sayesinde Daily Drive ve Songs to Sing in the Car gibi seçilmiş çalma listelerine ulaşabilecek, arabada kendinize mükemmel bir yol arkadaşı bulabileceksiniz.

Şu anda sadece ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilen Car Thing, sesler arasındaki geçişleri zahmetsiz şekilde yaparak cihazı kontrol etmek söz konusu olduğunda ister sesiniz isterseniz de dokunarak cihazı yönetmenize olanak tanıyor.

Spotify, Car Thing’i tanıtırken bir donanım yaratmaktan ziyade dünyanın bir numaralı ses platformu olma amacıyla bu aracı geliştirdiğini belirtirken, kullanıcılarının kusursuz ve kişiselleştirilmiş bir araç içi dinleme deneyiminden mahrum kaldığını gördüğünü de ekliyor.

Peki Car Thing’de neler yapılabiliyor?

  • Spotify’ın sesli araması, belirli müzikleri veya podcast’leri hızlı bir şekilde çalmanıza olanak tanıyor ve hatta yeni keşifler yapmanıza bile yardımcı olabiliyor. “Hey Spotify” dedikten sonra ardından bir şarkı, albüm, sanatçı, çalma listesi, istasyon veya podcast istemeniz yeterli. Üstteki dört mikrofonla birlikte, müzik açıkken veya pencereleriniz kapalıyken bile Car Thing ne çalmak istediğinizi anlayabilecek.
  • Kitaplığınızda neler olduğunu ve sesli arama sonuçlarını görmek için ekranı kullanmak mümkün. Daha fazla şeye göz atmak veya atlamak için kaydırmanız veya oynatmak için dokunmanız yeterli olacak.
  • Sık kullanılanlara daha hızlı ulaşmak için önceden ayarlanmış dört düğme seçip ardından bunları istediğiniz zaman değiştirebilmeniz mümkün. Bunlar size her zaman en yeni podcast bölümlerini ve güncel haberleri getirecek.

Daha fazlası için carthing.spotify.com adresini ziyaret edebilir, aşağıdan da Podfresh Daily’de bahsettiğimiz bölümü dinleyebilirsiniz.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *