• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Podfresh Daily
  • keyboard_arrow_right
  • keyboard_arrow_right Podfresh Daily #192 – Spotify’dan Podcastlere Yeni Timestamp Özelliği

Featured

Podfresh Daily #192 – Spotify’dan Podcastlere Yeni Timestamp Özelliği

İlkan Akgül 12 Mayıs 2021 33


Background
share close
  • cover play_arrow

    Podfresh Daily #192 – Spotify’dan Podcastlere Yeni Timestamp Özelliği
    İlkan Akgül

Hepinize Podfresh Daily’den, haftanın tam ortasından günaydın. Bugün mikrofonda İlkan var ve Spotify’ın keyifli bir özelliğinden bahsedeceğiz.

Zaman damgalamalarına doyamadık <3

Bildiğiniz gibi Spotify’da podcast açıklamalarında zaman işaretleri koyarak yayının direkt koyduğunuz zamanda başlatma imkanınız oluyordu. Diyelim ki 05:45 ya da 12:36 gibi zamanlar yazdığımızda, yani bizim için önemli olan zamanları orada belirttiğimizde insanlar istediği bölüme tıklayıp dilediği gibi dilediği bölümü dinlemeye başlıyordu. Spotify’da bir benzer özellik daha geldi.

Peki yeni özellik nasıl işliyor? Bu sefer de dinleyici istediği podcaste time stampler koyabiliyor. Diyelim ki bir podcast dinlemeye başladınız ve çok sevdiğiniz bir bölüme geldiniz, tam o anda örneğin Instagram’da paylaştığınızda, insanlar sizin storynizden podcasti direkt paylaştıgınız zamandan itibaren dinlemeye başlayabilecek. Tabi bu bir seçenek, siz onu paylaşırken zaten direkt “buradan başlasın mı?” diye soruyor. Orayı işaretlerseniz özellik devreye giriyor. Sadece instagram’da değil, her mecrada her türlü paylaşımınızda sistem artık böyle çalışacak.

Burada kişisel zevklerden ziyade, reklam kampanyaları da çok iyi yapılabilir. Diyelim ki podcaste reklam aldık, nasıl ki yukarı kaydır teknikleri var bir ürüne ulaşmak için, burada da biz yerleştirdiğimiz üründen itibaren onu insanlara tanıtıp dinletebiliriz. Geliştirilmeye açık bir özellik, her türlü kesim için de oldukça iyi fırsatlara dönüşebilir.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *