• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Dax Shepard’ın Armchair Expert podcast’i Spotify Orijinal Oluyor

Featured

Dax Shepard’ın Armchair Expert podcast’i Spotify Orijinal Oluyor

İlkan Akgül 14 Mayıs 2021 16


Background
share close

Spotify, özel podcastlerinin başka bir büyük isim daha ekliyor: Dax Shepard ve yayınlanan en popüler podcast’lerden biri olan yayını Armchair Expert.

The Verge’ün haberine göre, tüm geçmiş ve gelecek bölümler, 1 Temmuz’dan itibaren yalnızca Spotify’da olacak. Podcast ayrıca açıklanmayan bir yıl için şirkete özel olarak lisanslanacak. Anlaşmanın şartları tümüyle paylaşılmadı ancak podcast, Spotify’ın satın aldığı bir barındırma şirketi olan Megaphone’a geçecek ve Spotify şirket içi reklam satışlarını oradaki sistemle entegre edecek.

Yayını Spotify’dan dinleyebilirsiniz.

Anlaşma, Spotify’ın Joe Rogan ortaklığını da andırıyor. Benzer şekilde, Rogan’ın şovu The Joe Rogan Experience, geçen yılın Eylül ayında Spotify’a özel olarak gitmiş, videolar ise YouTube’da yayınlanmaya devam etmişti. Armchair Expert, dünyanın en popüler podcastlerinden biri olarak kabul ediliyor ve Forbes 2019’da aylık 20 milyon izleyici kitlesine sahip olduğunu tahmin ederek Shepard’ı en çok kazanan podcast listesinin en üstüne yerleştirdi. Ayrıca bu listede, şirketini 2020’de Spotify’a satan Rogan ve Bill Simmons da var.

Spotify podcast stratejisini en büyük isimleri platformuna özel olarak getirmeye odaklamışa benziyor. Şirketin geçen ay premium abonelerini %21 artırdığını ve insanların podcast’leri daha uzun süre dinlediğini söylediği düşünüldüğünde, bu strateji işe yarıyor gibi de görünüyor. Ayrıca The Joe Rogan Experience’ın “beklentilerin üzerinde” performans gösterdiğini de eklemek gerekir.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *