• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right Facebook ABD’de Canlı Ses Odaları Ve Podcast Özelliğini başlattı

Featured

Facebook ABD’de Canlı Ses Odaları Ve Podcast Özelliğini başlattı

İlkan Akgül 23 Haziran 2021 20


Background
share close

Nisan ayında Facebook, Clubhouse türü bir canlı ses odası ve podcast’ler için destekli arayüz dahil olmak üzere birçok yeni ses özelliğini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Facebook bu ürünleri resmi olarak ABD’de ve iOS’ta piyasaya sürmeye başladı.

Clubhouse veya benzeri ses uygulamalarına çok benzeyen Facebook’un Canlı Ses Odaları da standart bir dizi özellik sunuyor.

Etkinliğin ev sahipleri ekranın üst kısmında yuvarlak profil simgelerinde görünürken, dinleyiciler ekranın alt yarısında daha küçük simgeler olarak görünecek. Aktif hoparlör, parlayan bir halka ile gösterilecek. Eğer kullanıcı doğrulanırsa, adlarının yanında da bir check işareti görünecek.

Canlı altyazıları etkinleştirmek için seçenekler, konuşma talebinde bulunmak için bir “el kaldırma” aracı ve Haber Kaynağı veya Grup gönderileri gibi şeyler aracılığıyla odayı Facebook’ta başkalarıyla paylaşmak için de ekstra araçlar olacak.

Ancak Facebook elbette ki bazı yerlerde birtakım şeyleri diğerlerinden farklı yapıyor. Örneğin, toplantı sahipleri insanları oturumdan önce konuşmacı olarak kendilerine katılmaya davet edebilir ya da onlara katılmak için akış sırasında dinleyicileri seçebilecek. Facebook, her oturumda 50’ye kadar konuşmacı olabileceğini ve dinleyici sayısında bir sınırlama olmadığını söylüyor.

Oturum sırasında, arkadaşlar veya takipçiler de sohbete katıldığında kullanıcılar bilgilendirilecek.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *