• Home
  • keyboard_arrow_right Featured
  • keyboard_arrow_right Haber ve Yazılar
  • keyboard_arrow_right 2021 İngiliz Podcast Ödülleri’nde Neler Oldu?

Featured

2021 İngiliz Podcast Ödülleri’nde Neler Oldu?

İlkan Akgül 14 Temmuz 2021 32


Background
share close

Amazon Music tarafından desteklenen 2021 İngiliz Podcast Ödülleri, Jordan North, William Hanson ve Poppy Jay’in ev sahipliğinde Brockwell Park’ta gerçekleştirildi.

Londra’nın Brent ilçesindeki gençlerin deneyimlerini paylaşan bir podcast programı olan VENT Documentaries, En Akıllı Podcast, En İyi Belgesel ve Yılın En Prestijli Podcast’i dahil üç ödül birden alarak geceye damga vurdu. Bu ödülü 2020’de Brown Girls Do It Too, 2019’da ise George The Poet kazanmıştı.

Gecenin en büyük ödüllerinden biri olan Şampiyon Podcaster ödülü, Happy Place podcast yapımcısı Fearne Cotton‘a gitti. Verilen bu ödülün sağlıklı yaşam podcast alanındaki çalışmaları nedeniyle kendisine verildiği belirtiliyor.

Büyük kitlelere ulaşan podcastlere verilen Spotlight Ödülü ise, ilk sezonunda beklenmedik bir sükse yapan ve yüksek profilli konuk seçkisiyle beğeni toplayan sergileyen Grounded with Louis Theroux‘a verildi.

En İyi Sanat ve Kültür podcasti ödülü Real Dictators’a giderken, En İyi Röportaj ödülü ise Dead Honest‘a verildi. Hits Radio Pride’ın yaratıcı podcasti Tough Talks‘u En İyi Seks ve İlişkiler kategorisinde birinciliği elde ederken CJ Davis’i Kim Öldürdü? podcasti ise En İyi Gerçek Suç podcasti seçildi.

2021 için yaratılan üç yeni kategoriden biri olan Best Lockdown’ı, Covid-19’dan veda etme şansı bulamadan ölen insanların hikayelerini anlatan Stolen Goodbyes kazandı. En İyi Yeni podcast ise, dinleyicileri kendi evlerindeyken harika dış mekanlara taşıyan mükemmel bir tasarıma sahip olan Field Recordings’e verildi.

Halkın oy verdiği tek ödül olan Dinleyicilerin Seçimi Ödülü 140.000’den fazla oy alırken bu yılki birinciliği ise RedHanded podcast’i kazandı.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *