Featured

Dünya Podcast Gününü Kutladık!

İlkan Akgül 1 Ekim 2021 92


Background
share close

30 Eylül Dünya Podcast Günü, tüm dünyadaki podcast organizasyonlarında olduğu gibi ülkemizde de yayıncılar ve sektör temsilcileri tarafından kutlandı.

Türkiye’nin en büyük podcast networkü Podfresh tarafından ise, bu önemli günde podcast dinleyicilerini heyecanlandıracak bir duyuru da paylaşıldı.

Podfresh kurucularından Aykut İbrişim ve Uraz Kaspar, Dünya Trendleri podcastinin yapımcısı Aykut Balcı’nın gerçekleştirdiği canlı yayına konuk olarak podcastin markalar dünyasındaki ağırlığı ve formatın Türkiye ve Dünyadaki gelişimini konuştular.

Podfresh’in Kimola Analytics ile gerçekleştirdiği ve önümüzdeki günlerde hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olunabilecek araştırmadan da bahseden Aykut İbrişim, araştırmanın en önemli sonuçlarından birinin insanların %24’ünün kişisel gelişim ihtiyaçları için podcast dinlemesinin olduğunu belirtti.

Uraz Kaspar ise önümüzdeki dönemde medya kuruluşlarının, reklam ajanslarının vb. organizasyonların podcastle alakalı istihdam sağlayacağını ve halihazırda da Türkiye’de podcastle ilgilenerek hayatını devam ettiren insanlar olduğunu söyledi.

İçerik üretecek arkadaşlara sesleniyorum: Çok güzel fırsatlar var ve henüz filmin fragmanını bile seyretmedik.

Uraz Kaspar

Yayında ayrıca bu yıl bitmeden Podfresh ve Power FM işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ilk podcast ödüllerinin verileceği etkinliğin de duyurusu yapıldı. Yayını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Rate it
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *